Проблеми з монетизацією пільг виникли на Харківщині

10.12.2019 17:33 Суспільство
Фото: tv5.zp.ua Фото: tv5.zp.ua

Через збій програмного забезпечення понад 11 тисяч пільговиків не отримали виплату в безготівковій формі.

За словами директора Департаменту соцзахисту ХОДА Юрія Шпараги, до облдержадміністрації надходять численні скарги від ветеранських організацій, організацій чорнобильців тощо. Люди обурені збоями у виплаті пільг у безготівковій формі. Через збій програмного забезпечення близько 10 % пільговиків області не отримали відповідні нарахування.

 — На Харківщині близько 116 тисяч отримувачів пільг, з них 10 % мають проблеми з безготівковим нарахуванням. Це проблема не тільки нашої області, а всієї України, — прокоментував ситуацію “СК” Юрій Шпарага. — Міністерство соціальної політики поки не привело в належний стан програмне забезпечення. Через збій програми минулого тижня з державного реєстру пропав весь Лозівський район. Тож усі нарахування людям зроблять в наступному місяці. Однак пільговики переймаються, що в них виникнуть борги.

Щоб уникнути в подальшому таких ситуацій, Харківщина пропонує всіх пільговиків перевести на готівкову форму розрахунків, тобто, щоб люди на руки отримували кошти і самі розраховувалися по комунальних платежах. Відповідний лист-пропозицію область сьогодні відправила на ім’я міністра соціальної політики України. І вже через кілька годин отримали фітбек з Києва.

 — Сьогодні під вечір ми отримали проект урядової постанови, якою дозволяється перехід на готівкову форму розрахунку не один раз на рік  — 15 жовтня (за чинним порядком), а без встановленого терміну, - повідомив Юрій Шпарага. 

В обласному Департаменті соцзахисту сподіваються, що вже на найближчих засіданнях уряду цю постанову приймуть, і всіх пільговиків з 1 січня 2020 року можна буде перевести на готівкову форму розрахунку. 

Читайте також: Малеча в машині. Як перевозити дітей за новими правилами

Юлія Міронюк