Секрети моржування від харківського експерта

20.01.2014 14:34 Суспільство
фото Віктор Кочетов фото Віктор Кочетов

Якщо після занурення в ополонку на Хрещення, ви бажаєте продовжувати моржування, пропонуємо вашій увазі поради віх харківського моржа.

Після незимового початку січня в цьому році на справжні хрещенські морози сподівався й харків'янин Олександр Терещенко. 50-річний чоловік із значним стажем дружби з холодною водою активно моржувати почав ще у студентські роки. Записався до секції тхеквондо, щоранку - пробіжки, а після них - занурення у холодну воду.

- Це дає заряд бадьорості на цілий день, моральне задоволення і здоров'я, – вважає Олександр Терещенко. – Я щодня пірнаю у воду за будь-якої погоди. За перші роки моржування у мене не було жодної простуди і навіть нежиті. Думаю, що кожен повинен це спробувати – такі купання не можуть не сподобатися.

Сьогодні він не є членом жодного з харківських клубів або угрупувань моржів. Навіть у масовому поринанні в ополонку на Хрещення не бере участь, адже вважає, що моржування — це не колективне заняття, а дуже інтимна справа.

- Це найбільша насолода, коли дуже рано вранці, ще у темряві, ти прибігаєш на водойму, а там нікого немає, - ділиться морж. 

Тим, хто хоче займатися моржуванням Олександр Васильович радить поринати у холодну воду після активного виконання фізичних вправ. Також секретом успішного моржування, за словами чоловіка, є регулярність цього заняття. І, найголовніше, позитивний настрій, адже примусовий характер моржування зведе нанівець усю користь цього заняття.

Катерина Романцова, матеріал з газети “Слобідський край” №8 від 18.01.2014

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта