Що примушує малечу на Харківщині ночувати у дитсадку (ФОТО)

15.03.2013 09:50 Суспільство
фото Інни Пирлик фото Інни Пирлик
У селі Першотравневе, що у Зміївському районі, у дитсадку функціjнує єдина на весь район цілодобова група

Протягом 2012 року в області з'явилося 42 нових позашкільних навчальних заклади, а також відкрито 36 груп в уже діючих дитсадках, розповіла начальник відділу дошкільної, позашкільної і корекційної освіти управління освіти і науки Департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації Ірина Счастна.


Цього ж року в сільських районах області та містах обласного значення планують розпочати роботу 14 нових позашкільних навчальних закладів. Разом з тим, минулого року не було відкрито жодної цілодобової групи. Це означає, що у батьків зменшується потреба залишати дитину у дитсадку на ніч. Проте для села Першотравневе, що у Зміївському районі, така група дуже потрібна. Вона тут функціонує з дня відкриття Першотравневого дошкільного навчального закладу — з 1972 року.

- У цій групі найбільша наповнюваність дітей. Їх там зараз 30, але буває і більше, - каже завідувач закладу Валентина Долинська.

Група — різновікова, тут виховується малеча від трьох до шести років. Батьки цих дітей працюють у Харкові чи в інших містах. Вони пізно повертаються додому, тому не мають змогу забрати дитину вчасно. Тож діти практично живуть у дитсадку. Додому вони повертаються два рази на тиждень — по середам та суботам.На харчування однієї дититини удень йде 15 грн. 30 % від цієї суми сплачують батьки.


У дитсадку є свій живий куточок, за яким доглядає малеча з цілодобової групи. Тут ростуть кімнатні рослини, мешкає хом'ячиха, у двох акваріумах плавають рибки.


До речі, всього в Харківській області працює 46 груп з цілодобовим перебуванням дітей, п'ять з них знаходиться у сільській місцевості.

Інна Пирлик

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта