Штрафи не допомагають. Молочне виробництво продовжує отруювати село під Харковом

Штрафи не допомагають. Молочне виробництво продовжує отруювати село під Харковом

фото Юлії Шматченко

Мешканці села Соколове Зміївського району довгий час потерпають від відходів місцевого молокопереробного підприємства. Замість мальовничих краєвидів - сморід, отруєний ґрунт та вода.

Один суд уже покарав нечесного підприємця чималим штрафом. Та місцеві жителі кажуть: екологічна ситуація у селі майже не змінилася. 

Приструнити підприємця разом із соколовцями декілька місяців поспіль намагалися правоохоронці. По-доброму вирішити проблему забрудник не бажав, відкидав будь-яку співпрацю зі слідством. А воно, до речі, встановило, що саме переповнені відстійники підприємства забруднюють довкілля. До розслідування залучили й державну екологічну інспекцію. Екологи виявили близько 2 гектарів забрудненого ґрунту — показники амонію, нітратів та фосфору були значно вищі за допустимі норми. Експерти шкоду довкіллю оцінили в понад 98 тис. грн. Та сплачувати штраф і відновлювати екологічний баланс порушник не поспішав. Натомість продовжував робити шкідливі викиди.

Конфліктну справу розглянув Господарський суд Харківської області. Він задовольнив позовні вимоги прокуратури Зміївського району і зобов’язав підприємство відшкодувати збитки за забруднення землі виробничими відходами.

Тож тепер уже за рішенням суду молочники мають заплатити 100 тис. грн та упорядкувати близько 2 га прилеглої до підприємства території.

Наразі стосовно директора ТОВ, який через службову недбалість допустив забруднення земель, порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 367, ч. 1 ст. 239 КК України. Довгий час через відсутність посадової особи на робочому місці та за місцем прописки правоохоронці не могли йому оголосити підозру. Оточення директора стверджувало, що він за кордоном. Соколовці ж упевнені, що за кордоном він не був, а просто переховувався від слідства.

До речі, за словами місцевих жителів, і сьогодні ситуація біля молокопереробного підприємства кардинально не змінилася. Молочники продовжують забруднювати своїми стоками довкілля. Щоправда через тривалу спеку запах не такий їдкий, як раніше. Сморід повернеться з дощами, упевнені селяни. Тож уся надія на суд, який в рамках кримінального провадження має вирішити долю не тільки забрудника, але й усього села.

Юлія Шматченко

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ