Спека в Харкові не відступає: що потрібно знати

15.07.2016 12:30 Суспільство
Фото із соцмережі Фото із соцмережі
Спекотна погода збережеться в Харкові в суботу, 16 липня.

За прогнозом Харківського регіонального центру з гідрометеорології, 16 липня в Харкові буде без опадів, температура вночі - 24-26 градусів тепла, вдень - 31-37 градусів вище нуля, - передає сайт Харківської міської ради.

Раніше повідомлялося, що 14 липня в Харкові був побитий температурний рекорд - стовпчик термометра піднявся до позначки 34,1 градуса. Про це повідомили в Харківському регіональному центрі з гідрометеорології.


На сайті Державної санітарно-епідімеологіческой служби 15 липня була опублікована пам'ятка - Рекомендації лікарів щодо організації режиму праці в умовах підвищеної температури повітря:

Пам'ятка для працівників в умовах підвищеної температури повітря

1. З метою профілактики перегрівання організму (гіпертермії) необхідно організувати раціональний режим праці. Під час проведення робіт на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря 35ºС і вище тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15-20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10-12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях. При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб, що використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання, не повинна перевищувати 4-5 годин і 1,5-2 години для осіб без спеціального одягу.

2. У приміщеннях, щоб уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур, слід підтримувати температуру повітря на рівні 24-25° C.

3. Робота при температурі зовнішнього повітря більше 37° С за показниками мікроклімату відноситься до небезпечних (екстремальних). При цій температурі не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі. Слід змінити порядок робочого дня і перенести години роботи на ранковий або вечірній час.

4. Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг. Рекомендований одяг з натуральних тканин.

5. В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.

6. З метою профілактики зневоднення організму рекомендується дотримуватися відповідного питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю + 10-15 ° С. Для оптимального водозабезпечення рекомендується також відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, за рахунок застосування підсоленої води, мінеральної лужної води, молочно-кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів.

7. Пити воду слід часто і потроху, щоб підтримувати хорошу гідратацію організму (оптимальний вміст води в організмі, який забезпечує його нормальну життєдіяльність, обмін речовин). При температурі повітря понад 30 ° С і виконанні робіт середньої тяжкості, потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину - приблизно одну склянку кожні 20 хвилин.

8. Для підтримки імунітету і зниження інтоксикації організму рекомендується вживати фрукти і овочі.

Поради лікарів:

Загальні ознаки сонячного удару - це запаморочення, моторошна головний біль, почервоніле обличчя. Потім темніє в очах, з'являється нудота, іноді навіть блювота. Можуть виникнути такі ознаки сонячного удару, як розлади зору і кровотечі з носа. Якщо не надана перша допомога при сонячному ударі, потерпілий непритомніє, пульс частішає, з'являється задишка, порушується діяльність серця.

Загальні ознаки теплового удару - сонливість, головний біль, загальна слабкість, запаморочення. Якщо не запобігти подальшому перегріву, обличчя червоніє, підвищується температура тіла, аж до 40ºС, часто диспепсичні розлади - блювота, пронос. Якщо і далі не усунути причини перегріву, у потерпілого починається марення, галюцинації, потім хворий втрачає свідомість, обличчя біліє, шкіра холодна і часом синюшна, потовиділення підвищується, порушується серцева діяльність, пульс слабкий, але частий. Перебуваючи в такому стані, хворий може просто загинути, йому терміново необхідна медична допомога.

Перша допомога при сонячному або тепловому ударі:

До приїзду лікарів, перенести або перевести потерпілого в затінене місце або прохолодне приміщення;

В обов'язковому порядку потерпілого потрібно покласти;

Голову і ноги необхідно підняти, підклавши що-небудь під шию

Звільнити потерпілого від верхнього одягу, особливо, що здавлює груди і шию;

Змочіть обличчя потерпілого холодною водою, прикладіть холодну мокру тканину на лоб і шию;

Намочіть холодною водою будь-яку тканину і поплескайте по грудях, можна обливати все тіло водою, не теплішою за 20° С

Прикладіть до голови, під потилицю і на лоб, холодний компрес, шматочки льоду або холодну пляшку;

При розладі дихання змочіть злегка ватку в нашатирному спирті (він є в будь-якій автомобільній аптечці) і обережно піднесіть кілька разів до носа постраждалого;

В екстрених випадках, при непритомності, зупинці дихання, робіть штучне дихання потерпілому і масаж серця, доки не з'являться дихальні рухи, серцева діяльність.


Микола Мельник

Джерело: SLK
Автор: Менеджер сайта