Спільними зусиллями: як аеророзвідка та мінометники нищать ворога на Харківщині

04.12.2022 16:59 Суспільство

Аеророзвідка 3-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії України спільно з мінометними розрахунками нищать окупантів на прикордонних територіях Харківщини. Нацгвардійці працюють за 3 кілометри від позицій російських військових.

Аеророзвідка 3-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії України спільно з мінометними розрахунками нищать окупантів на прикордонних територіях Харківщини. Нацгвардійці працюють за 3 кілометри від позицій російських військових.

Нацгвардієць Олександр на псевдо «Греча» родом з Вовчанського району, підприємець, мобілізувався з перших днів повномасштабного вторгнення, встиг побувати в окупації, син Олександра також проходить службу у бригаді, але в іншому підрозділі.

– Ми корегуємо вогонь міномета для більшої точності та ефективності. Спостерігаємо за точкою, по якій працюємо. Перед цим робимо розвідку, за результатами якої обираємо, де головні цілі, а де другорядні. Коли низька хмарність, тяжкувато працювати, також ворог застосовує РЕБ. Учора не могли зайти глибше ніж на 3 кілометри, бо глушать супутниковийзв’язок, – зауважив пілот дрона аеророзвідки Олександр.

Читайте також:  Як харківські мінометники нищать окупантів

Він зазначив, що дрон достатньо маневровий, літає на швидкості до 70 кілометрів за годину, до 9 км в один бік, що цілком достатньо для розвідки. Проте усе залежить від зв’язку з дроном; заважають погодні умови –  якщо туман, низька хмарність, то сигнал падає.

Нацгвардієць «Бритва» – навідник мінометного розрахунка. Хлопцеві 22 роки, він військовослужбовець строкової служби, родом із Кіровоградщини.

– Позицію утримувати тут не складно, бо попереду нас ще знаходиться наша піхота, яку ми прикриваємо, вони в разі чого заздалегідь нас попереджують, і ми починаємо вести вогонь. На цій позиції ми стріляємо на дальність до чотирьох кілометрів, противник так само веде вогонь у відповідь, проте не може точно вирахувати, де ми стоїмо. Нам розрахунки надає аеророзвідка – злітає дрон, пілот дивиться місце розташування ворога, передає нам координати, за якими ми відпрацьовуємо ціль, і він нас уже коригує. Максимально точна і ефективна стрільба відбувається саме за допомогою дрона, – наголосив нацгвардієць «Бритва».

Читайте також: Як гвардійці захищають небо прикордоння на Харківщині

Про результативність спільної роботи аеророзвідки та мінометних розрахунків свідчать не лише втрати ворога, а й той факт, що наші вогневі позиції є доволі привабливою ціллю для окупантів.

 – Робота мінометного розрахунка злагоджена, в розрахунку 5 людей, кожен знає свою роботу, і всі можуть замінити один одного – споряджувальний, заряджаючий, навідник. Сьогодні ми відпрацювали всі цілі. Проте контрбатарея противника також працює, вогонь у відповідь був у радіусі 500-600 метрів –  скоріше за все, працювала гаубична артилерія. Ми перечекали, і за мінімальної витрати снарядів наші воїни точно вразили ворожі цілі, – пояснив командир мінометного розрахунка «Макар».

За матеріалами відділення інформації і комунікації Східного територіального управління НГУ