Стартувала нова деклараційна кампанія

03.01.2018 10:31 Суспільство
berdpo.info berdpo.info
З першого січня до 30 квітня 2018-го потрібно задекларувати доходи громадян, отримані у минулому році.

Декларацію про майновий стан і доходи потрібно надати до податкової інспекції за місцем податкової адреси громадянина. Зробити це можна або особисто чи через уповноважену на це особу, або за допомогою пошти. Також передбачена можливість декларування  засобами електронного зв’язку.

Про черговий етап, зокрема, е-декларування не слід забувати й особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці, інші суб’єкти декларування зобов’язані щорічно (до 1 квітня) подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію за минулий рік за формою, яку визначає Національне агентство.

Там акцентували увагу на тому, що необхідно зробити декларанту. По-перше, перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. По-друге, перевірити термін дії та працездатність електронного цифрового підпису (ЕЦП) для роботи з Реєстром. І якщо той сплинув, отримати новий.

Читайте також: Земельну ділянку вартістю понад 17 мільйонів гривень повернули у власність Харкова

Загалом же, як повідомили в Головному управлінні Державної фіскальної служби у Харківській області, у 2017 році до податкових інспекцій області громадянами було подано більше 35,8 тисячі  декларацій про майновий стан і доходи.

Із них – понад 30,1 тисячі декларацій надійшли від громадян, які у 2016 році отримали доходи, що передбачають виникнення податкового зобов’язання із сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Загальна сума задекларованих ними доходів склала майже 3,6 млрд грн. Бюджет країни додатково отримав 86,0 млн грн ПДФО та 14,5 млн грн військового збору.

Решта декларацій – 5,7 тисячі - подано громадянами з метою скористатися правом на податкову знижку. Їм повернуто 8,9 млн грн податку.

Довідково. У разі необхідності платники можуть отримати в органах ДФС безоплатні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи. Бланки декларацій надаються платникам податків безоплатно.

Для тих, хто здаватиме електронну декларацію уперше або хто забув з минулого року, як це робити, НАЗК підготувало рекомендації щодо роботи з Реєстром, роз’яснення щодо заповнення форми е-декларації: https://goo.gl/x3oJaq та відповіді на найчастіші запитання: https://goo.gl/m25UVP. Також можна скористатись рекомендаціями: https://goo.gl/SbLMs1 та переглянути відеокурс з роз'ясненнями щодо заповнення е-декларацій за розділами за посиланням: https://goo.gl/44WxNs.