Світлична разом із ветеранами АТО здали кров для поранених (Фото)

14.02.2017 10:23 Суспільство
Фото:kharkivoda.gov.ua Фото:kharkivoda.gov.ua
14 лютого голова Харківської облдержадміністрацїі Юлія Світлична підтримала акцію харківських учасників антитерористичної операції.

Кров здавали у КЗОЗ «Харківський обласний центр служби крові».

- У День всіх закоханих - кожен намагається приділити якомога більше уваги тим, кого кохає. Ми закохані в Україну, тому сьогодні з хлопцями здаємо кров для наших воїнів, які знаходяться в Харківському військовому госпіталі, - пояснила Юлія Світлична, яка кров здає вже у п'яте. - Це була спільна ініціатива воїнів та учасників АТО. Я її, безумовно, підтримала. Сподіваюся, що це стане гарним прикладом для харків'ян, і вони також підтримають цю акцію. 

Серед ветеранів антитерористичної операції, які також цього дня здали кров - харків'янин Євген Волощук.

- Я відслужив повний термін першої мобілізації: спочатку - в 22-му харківському батальйоні, потім перевівся до 92-ї бригади. У бою був поранений, кров мені теж переливали, тому не з чуток знаю, що кров хлопцям потрібна. Мені поранення здати кров не завадило, вже видужав, все добре. А кількох хлопців лікарі не допустили - тих, у кого поранення були нещодавно, - розповів він.

В обласному центрі служби крові відзначають: з початку антитерористичної операції кількість донорів зросла.

- Потік донорів суттєво збільшився з 2014 року. Причому приходять молоді донори, багато дівчат, які ніколи раніше не здавали кров. Це говорить про те, що люди - патріоти, - зазначає Лілія Петрова, операційна медсестра, яка пропрацювала в центрі понад 40 років.

У середньому за добу здавати кров до обласного центру приходять близько 70 - 80 донорів. Також у регіоні працюють 12 відділень, які займаються заготівлею донорської крові.

За даними завідувача відділу комплектування донорських кадрів Харківського обласного центру служби крові Юрія Верховенка, протягом місяця у центрі близько 2,5 - 3 тисяч донацій по всій Харківській області. Цих запасів вистачає для того, щоб повністю забезпечити заклади охорони здоров'я Харківської області компонентами крові. 50% донацій - від постійних, кадрових донорів, для яких донорство вже стало ідеологією.

Під час візиту до центру служби крові голова ХОДА також проінспектувала роботу установи та зазначила, що вже на найближчій сесії обласної ради планується виділити кошти на закупівлю необхідних центру витратних матеріалів.

Тетяна Лісна

Автор: Менеджер сайта