Таблетки морфіну незабаром продаватимуть в аптеках

06.02.2013 11:40 Суспільство
http://zenonmix.com http://zenonmix.com
З метою розширення мережі відпуску знеболювальних препаратів найближчим часом до Державного реєстру лікарських засобів буде включено новий препарат - таблетовану форму морфіну.

Міністерство охорони здоров'я України пропонує спростити процедуру забезпечення хворих знеболювальними ліками, повідомили у прес-службі МОЗ. На думку фахівців, створення великої кількості комісій, відповідальних за призначення та знищення цих ліків, не виправдало себе.

"Аналіз нині діючої системи доступності пацієнтів до знеболювальних засобів засвідчив, що існує потреба у спрощенні процедури їхнього призначення та вилучення деяких регуляторних норм. А саме виключення таких вимог, як створення великої кількості комісій, відповідальних як за призначення цих ліків, так і за знищення їхніх невикористаних рештків, а також комісій, відповідальних за звітність. Вказані норми не були дієвим механізмом контролю та запобігання витоку цих препаратів у незаконний обіг, однак впливали на швидкість прийняття рішення щодо надання допомоги пацієнту", - йдеться у повідомленні.

За даними відомства, наразі на розгляді Кабміну перебуває проект постанови "Про затвердження Порядку придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров'я", який має на меті спрощення доступу хворих до знеболювальних засобів.

До набрання чинності цією постановою МОЗ радить хворим, які хочуть отримати знеболювальні на дому, звертатися до сімейного лікаря. "Він через процедуру оформлення стаціонару на дому, здійснить необхідне призначення ліків та надасть роз'яснення з приводу їхнього використання, та у разі необхідності повернення їхніх невикористаних рештків до лікувального закладу", - зазначили у прес-службі.

Джерело: МОЗ України
Автор: Администратор сайта