ТОП-2013: Продаж “Металіста” та крок до газової незалежності

08.01.2014 07:30 Суспільство
http://metalist.ua http://metalist.ua

Ці події потрапили до рейтингових новин усієї країни. Завдяки більшості з них змінилося життя мешканців Харківської області, а після деяких – і всієї країни.

«СК» пропонує згадати найважливіше, що трапилося на Харківщині у 2013 році.

Однією з наймасштабніших подій області цього року став продаж стадіону «Металіст», завдяки чому в регіоні планують завершити ряд масштабних будівництв. Обласна влада домоглася того, що з усієї суми, вирученої від продажу, яка складає 674 млн 522 тис. грн, до державної скарбниці буде сплачено лише податок (близько112 млн грн). Решта грошей залишаться в регіоні: на будівництво станції метро «Проспект Перемоги», на реконструкцію Харківської обласної філармонії, залишки – на завершення реконструкції Історичного музею.

Не менш важлива для області газова не залежність. У 2012 році компанія «Шелл» розпочала буріння першої пошукової свердловини «Біляївська-400» у с. Веселе Первомайського району. Це був перший крок у пошуках нетрадиційного газу на території Харківської області. У листопаді на свердловині провели кілька гідророзривів пластів. Наступним етапом стане спалювання газу, що виділиться в результаті гідророзривів. Саме цей етап і визначить запаси блакитного палива й можливість його промислового добування. Якщо протягом трьох місяців добовий видобуток газу буде не менше 100 тисяч кубометрів, то розвідку можна буде визнати вдалою. Окрім того, «Шелл» і ПАТ «Укргазвидобування» почали буріння другої розвідувальної свердловини «Ново-Мечебилівська-100», розташованої в Близнюківському районі.

Ще цього року на Харківщині отримали рекордний урожай зернових. Уперше за 100 років аграрії регіону зібрали 4 млн тонн зерна. Причому зібране зерно має високу якість.

Увесь ТОП-10 найважливіших подій 2013 року читайте тут.

Інна Пирлик

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта