Тріщину на станції "Київська" пояснили співробітники метро (ФОТО)

Тріщину на станції

Фото: Харківський метрополітен

Тиждень тому на станції з’явилася "тріщина", яка привернула увагу пасажирів.

Очевидці сфотографували її та виклали до соцмережі. 

"Побачила ось таку тріщину на станції "Київська" ближче до входу. Іде поперек усього тунелю. Чи це безпечно для пасажирів? - коментує своє фото харків’янка Олена.





У Харківському метрополітені прокоментували ситуацію.

- Це не тріщина, це - температурний (деформаційний) шов. Призначений для зменшення навантажень на елементи конструкцій у місцях можливих деформацій, - пояснили "СК" у прес-службі Харківської підземки. - Ніякої небезпеки для пасажирів він не несе. 

Наявність подібних швів залежить від конструкції станції. Так на деяких  інших станціях нашого метро теж є подібні шви, щоправда, у більш гарному стані. 


Так виглядають температурні шви на ст."Центральний  ринок"

А так на ст. "Московський проспект"

Довідка. Температурний (деформаційний) шов виникає при коливанні температури повітря, сейсмічних явищах, нерівномірному осіданні ґрунту та інших впливах, здатних викликати небезпечні власні навантаження, які знижують несучу здатність конструкцій.

Являє собою свого роду розріз в конструкції будівлі, що розділяє споруду на окремі блоки і тим самим надає споруді деякий ступінь пружності. З метою герметизації заповнюється пружним ізоляційним матеріалом.

Тетяна Василець

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ
Автор: Менеджер сайта