У два тубдиспансери Харківщини закуплять нове обладнання
За останні кілька років у Харкові буквально здійснили революцію в діагностуванні цього недугу. Ще якихось три роки тому, коли лікарі запідозрювали у людини туберкульоз, для хворого починалися довгі місяці очікування. Від 64 до 67 днів мало пройти від моменту здачі аналізів до отримання результатів
У 2011 році у Харківському обласному протитуберкульозному диспансері №1 з’явився новий апарат “Bactec”, який дозволив скоротити час постановки діагнозу до трьох-чотирьох днів. Після цього, минулого 2012 року, за підтримки благодійного фонду область отримала ще один апарат “Джин Експерт”. Цей апарат може оцінити генетичний код бактерії туберкульозу і визначити підвид бактерії.
- У липні цього року ми отримали останній апарат з усього діагностичного ланцюжка. Він називається Hain Life Sciences. Це апарат, який протягом двох годин дозволяє не просто визначити, чи є в організмі паличка туберкульозу, навіть установити, до яких препаратів вона вразлива, - розповів “СК”директор Департаменту охорони здоров’я ХОДА Олександр Галацан.
Завдяки такому швидкому прориву сьогодні Харківська область посідає третє місце в Україні за показниками профілактики захворюваності і поширення туберкульозу.
На жаль, пацієнти з інших областей поки не можуть робити діагностику у харківській лабораторії. Діагностика, яка коштує 90 грн, для мешканців нашого регіону безкоштовна.
- Людям з інших областей, які захочуть приїхати, ми звісно не відмовимо, але нам доведеться звертатися до керівництва цих регіонів, аби вони компенсували витрати Харківщини, - зазначив Олександр Галацан.
Оскільки Харківський обласний протитуберкульозний диспансер №1 уже повністю оновили, настала черга інших профільних медичних закладів. Так, у планах на найближчі кілька років — підняти рівень матеріально-технічного забезпечення до сучасних стандартів Обласного протитуберкульозного диспансеру № 3 у Змійові та Обласної туберкульозної лікарні № 2 в Липцях.
Як розповів кореспонденту “СК” директор Олександр Галацан, сьогодні в області спостерігається позитивна динаміка щодо зменшення захворюваності на туберкульоз серед дорослих та дітей. Проте в регіоні все ще існує проблема із захворюваністю в закладах пенітенціарної служби. Значна кількість пацієнтів звідти повертаються до лікарні. Близько 30 % пацієнтів мають запущену форму туберкульозу.
Інна Пирлик