У Фельдман Екопарк поновилися заняття з іпотерапії
Керівник психологічної служби Центру Тетяна Алієва повідомила, що заняття проводяться для різних дітей з особливими потребами. Для діток з порушеннями комунікації, затримкою мовної активності і аутистическими захворюваннями проходить інтенсивний курс, розрахований на два тижні.
- Якщо захворювання стосуються фізичного спектра, то акцент робиться на тривалість курсу. Такі програми розраховані на один-два місяці, - підсумувала Тетяна Алієва.
Першим в цьому сезоні учасником занять став семирічний Микита, який страждає на аутизм. Він займається з кіньми вже третій рік. Мама хлопчика розповіла, що за цей час відбулися суттєві зміни.
- Заняття приносять масу позитивних емоцій. Для дитини-аутиста - це великий поштовх, так як такі діти неемоційні, вони переживають все в собі, - зазначила вона.
Біля манежу з конем Микита вередує. Працівники Центру допомагають хлопчикові залізти в сідло, і його обличчя розпливається в усмішці. Через кілька хвилин щебет птахів розбавляє дзвінкий дитячий сміх.
Мама Микити розповіла, що три роки тому він боявся навіть підійти до коня, а тепер впевнено сидить в сідлі. Микиті подобаються заняття, він готується до них, а після згадує про них.
Він має намір і надалі відвідувати заняття з іпотерапії. Рідні хлопчика переконані, що тварини - це місток, який допомагає дітям-аутистам знайти зв'язок із зовнішнім світом.
- Медикаментозне лікування приносить комфорт не дитині-аутисту, а людям, які його оточують. Дитину роблять зручним, але він залишається тим самим. А тварини дійсно допомагають, - підкреслила мама Микити.
Центр психосоціальної реабілітації почав роботу в 2013 році. Професійні психологи і психотерапевти надають комплексну психологічну та соціальну допомогу дітям і підліткам з психічними розладами, девіантною поведінкою, а також сім'ям, які опинилися у важких життєвих ситуаціях, вимушеним переселенцям із зони АТО, захисникам України та їх рідним. Серед проектів, які реалізовуватимуться Центром - «Іпотерапія для всіх», «Заберемо дітей з вулиць», «Війна очима дітей» «Щаслива дитина», «Вчимося говорити в Екопарку», «Бібліотерапія» та інші.