У молоці з “Роста”, “Класа” і “Восторга” знайшли кишкову паличку і антибіотики

05.12.2013 09:42 Суспільство
http://www.comers.kh.ua/ http://www.comers.kh.ua/

ДП "Харківстандартметрологія" протестувало 11 зразків молока , купленого в супермаркетах Харкова.

Як повідомили в "Харківстандартметрології", з 11 перевірених зразків 7 за різними показниками не відповідали вимогам нормативної документації та інформації , заявленої на етикетці. Зразки були протестовані за органолептичними та фізико -хімічними показниками, в тому числі проведена ідентифікація жиру, а також за показниками мікробіологічної безпеки, вмісту антибіотиків, якості упаковки і маркування.

Фізико-хімічні показники молока не відповідали інформації, вказаної на етикетці, у трьох виробників. Так , у зразках молока торгових марок " Волошкове поле " і " Галичина" масова частка жиру становила 2,5 % при заявлених 2,6 % , в молоці ТМ "Віта" - 3,1 % замість 3,2 %.

У двох зразках було встановлено невідповідність мікробіологічних показників: у продукції торгових марок " Балмолоко " і " Хуторок" виявлена кишкова паличка. Крім того , в цих же зразках молока виявлено наявність антибіотиків .

У пакетах молока торгової марки "Віта" була порушена цілісність упаковки - вони протікали .
Зауваження з маркування мала продукція торгових марок "Хуторок" і " Lactel " (у назві продукції не вказано слово " питне " ) , а маркування молока ТМ " Можайское " виконана тільки російською мовою без урахування вимог законодавчих актів України .

За даними " Харківстандартметрології " , всі недоліки , виявлені під час експертизи , - результат порушень умов виробництва продукції , низького виробничого контролю та недостатнього рівня відповідальності виробника за якість виготовленої продукції .

Продукція була куплена в супермаркетах "Клас" , "Рост" та "Восторг".

Джерело: SQ
Автор: Администратор сайта