У Первомайському може здорожчати тариф на воду

10.07.2017 14:07 Суспільство
Фото з соцмереж Фото з соцмереж
Вже не один тиждень у Первомайському перебої з водопостачанням.

На сьогодні гарантувати безперебійне забезпеченням водою жителів міста міська влада не береться.

За інформацією міського голови Миколи Бакшеєва, у зв'язку зі складною ситуацією на підприємстві "Первомайське комунальне виробниче управління водоканалізаційного господарства" неможливо гарантувати безперебійне водопостачання.

Тому жителів просять бути передбачливими й мати запас води на випадок можливого припинення її подачі. Така ситуація з водою у місті склалася через борги.

Так, 5 липня 2017 р. через борг перед АК «Харківобленерго» Первомайське комунальне виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства було відключено від електропостачання. Одна з причин несплати боргу за електроенергію – це невідповідність тарифу на водопостачання та водовідведення фактичним витратам підприємства.

- Сьогодні тарифи на водопостачання не перекривають затрати на оплату електричної енергії та заробітної плати, - розповів Микола Бакшеєв. - Надходження на рахунки водоканалу становлять близько мільйона гривень, а щоб розрахуватися за електроенергію потрібно близько 600 тисяч, ще 450 тисяч необхідно на виплату заробітної плати працівникам підприємства. Я не говорю про інші витрати, які виникають. Через це у минулому році підприємство працювало із 3,5 мільйонним збитком.

За його словами, врегулювати ситуацію можливо лише за умови перегляду комунального тарифу. Тому для первомайців плата за воду може підскочити більше ніж в половину: із 26 гривень за куб. м до 42 грн за куб. м.

У кінці цього місяця у місті відбудеться засідання виконкому, де і розглянуть питання підвищення тарифів. Якщо ж на засіданні схвалять відповідне рішення, нові тарифи для місцевих жителів, за словами міського голови, запрацюють з вересня.

Без води на добу залишаться кілька районів Харкова

До цього всього він додав, що ще однією проблемою є платіжні заборгованості самих місцевих жителів.
- Сплата за спожиту воду сьогодні знаходиться на рівні 50 %, тому є заборгованість жителів міста, - додав Микола Бакшеєв.

Олександр Ушаков

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта