У трьох харківських школах відкриють класи для дітей з особливими потребами

17.08.2017 12:18 Суспільство
Фото: РБК-Украина Фото: РБК-Украина
У школах № 31, 100 та 105 у новому навчальному році відкриють класи для дітей з особливими потребами.

Про це 17 серпня в прес-центрі Харківської міської ради повідомила директор Департаменту освіти Ольга Деменко.

За її словами, всі три школи знаходяться в різних районах - Київському, Шевченківському та Московському. За кошти міського бюджету в них проведуть додаткові роботи з благоустрою, закуплять меблі й створять необхідні умови для особливих дітей.

Учнів Первомайської школи переводять до інших навчальних закладів 

«У кожному районі визначено опорну школу, яка буде готова прийняти дітей з особливими потребами. Але багато батьків вибирають індивідуальну форму навчання, щорічно так навчаються понад 500 дітей. Цього року ми пропонуємо батькам соціалізувати дітей - привести їх до школи, щоб вони спілкувалися з однолітками, які, у свою чергу, будуть рости гуманними людьми. Наше суспільство не зовсім готове прийняти це як належне. Потрібно спілкуватися з батьками дітей з особливими потребами й батьками дітей, з якими вони навчатимуться, що ми і робимо», - зазначила Ольга Деменко.

За її словами, в таких класах навчатиметься не більше 20 дітей, не більше двох з яких будуть діти з особливими потребами. За ними закріплять педагогів, які працюватимуть з дітьми, допомагатимуть спілкуватися і займатися після уроків. Наприклад, якщо у дітей проблеми з мовленням, з ними буде працювати логопед.

Нагадаємо, що в 2010 році в Харкові відкрили перші в Україні класи для доступного навчання дітей з проблемами опорно-рухового апарату - в школі № 124. Там є пандуси, спеціальні санвузли, всі поверхи доступні для пересування на інвалідних візках. Дітей привозить до школи і відвозить додому на інватаксі. Також діти з особливими потребами навчаються в школі № 38.

Микола Мельник

Автор: Администратор сайта