У Харкові відкриють філію Інституту національної пам'яті

04.10.2018 11:40 Суспільство
Фото: memory.gov.ua Фото: memory.gov.ua

У 2019 році буде створено 5 міжрегіональних відділів Українського інституту національної пам’яті (УІНП), діяльність яких охопить усі області України.

Такі підрозділи відкриють у Харкові, Дніпрі, Вінниці, Одесі та Львові. Рішення про створення регіональних представництв УІНП ухвалено на засіданні Уряду 3 жовтня. Про це повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України.

За словами голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, це рішення важливе як для того, щоб реалізувати загальноукраїнську політику національної пам‘яті на місцевому рівні, так і для того, аби в цю політику імплементувати особливості нашої локальної історії.

Як каже перший заступник голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак, на сьогодні Інститут позбавлений реальної можливості достатньою мірою враховувати регіональні особливості.

— Створення структурних підрозділів у регіонах дасть можливість більш ефективно здійснювати свою роботу — ми зможемо дійти до кожної конкретної школи, музею, міської ради, сільської ради. Це допоможе втягнути локальні історії в загальнодержавний дискурс, — зазначила Аліна Шпак.

Довідка. Український інститут національної пам’яті є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через міністра культури і який реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті українського народу.

Основними завданнями Інституту є, зокрема, організація всебічного вивчення історії українського державотворення, етапів боротьби за відновлення державності та поширення відповідної інформації в Україні та світі; здійснення комплексу заходів з увічнення пам’яті учасників українського визвольного руху, Української революції 1917-1921 років, воєн, жертв Голодомору 1932-1933 років, масового голоду 1921-1923, 1946-1947 років та політичних репресій, осіб, які брали участь у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також в антитерористичних операціях; організація дослідження історичної спадщини та сприяння інтеграції в українське суспільство національних меншин і корінних народів; популяризація історії України, її видатних особистостей; подолання історичних міфів.