Учитимуть стригти та куховарити підлітків у харківській бібліотеці

11.01.2013 12:13 Суспільство
http://alinaruda.livejournal.com http://alinaruda.livejournal.com
Соціально не захищеній молоді Харкова допоможуть визначитися з вибором майбутньої професії.

Конкурс «Знайди свій шлях» стартує в Обласній бібліотеці для юнацтва 21січня. Його програма розрахована на кілька місяців. За цей період працівники бібліотеки за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації та Ротарі Клубу «Харків Мультінешнл» намагатимуться допомогти соціально не захищеним підліткам визначитися з майбутньою професією.

- Це вперше ми започаткували такий масштабний профорієнтаційний обласний конкурс. Діти не просто будуть детально ознайомлені з різними фахами. Цей конкурс також покликаний виховувати в учасників духовність, моральність, милосердя та благочинність, - розповіла директор бібліотеки Маргарита Жарова.

Змагання проходитиме аж у шість етапів. Участь в ньому візьме близько 100 чоловік — молодь віком 14-16 років. Як розповіла Маргарита Жарова, до участі в проекті залучили вихованців Харківського обласного притулку для дітей, Харківської загально-освітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 14 Харківської міської ради та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Гармонія».
На першому етапі «Зустріч у Всесвіті» організатори привітають дітей розважальною програмою.

- Розпочинатиметься захід на подвір'ї біля бібліотеки з виступу фольклорного гурту «Муравський шлях». Оскільки зараз період новорічних свят, дітей вітатимемо також колядками, - розповіла директор, - Уже в бібліотеці на дітей чекатиме яскраве театралізоване дійство.

На першій зустрічі і будуть оголошені умови конкурсу.
Уже на другому етапі діти проходитимуть анкетування, де вони вкажуть, які професії їх цікавлять та чому. Тестування дадуть можливість збагнути, чи є у підлітків хист та здібності саме до обраної ними спеціальності.

На третьому етапі «Дорогами різних професій», що проходитиме з 23 січня до 15 лютого, учасникам влаштують екскурсії до професійно-технічних навчальних закладів, що готують спеціалістів за певними професіями.

- Ми виділили коло професій, до яких будемо заохочувати. Це професії модельєра, актора, повара-кулінара, перукаря, майстра манікюру, візажиста, косметолога, - розповіла директор бібліотеки. Вона пояснила , що для конкурсу обрали саме ці спеціальності, оскільки більшість потенційних учасників — дівчата. Після екскурсії до навчальних закладів, учасники відвідають успішні підприємства, де працюють люди з такими спеціальностями.

З 17 лютого по 1 квітня на базі бібліотеки проходитимуть майстер-класи, на яких учасники зможуть не тільки побачити, як працюють професіонали, а й самі спробують попрактикуватися. На передостанньому етапі «Феєрверк талантів», що проходитиме з 1 по 12 квітня, уже відбудуться змагання між учасниками. Діти поділяться на команди і в ігровій формі продемонструють, як вони засвоїли теоретичні знання та які практичні навички встигли здобути.

У фіналі, на «Параді планет», учасники демонструватимуть кращі моменти конкурсів, а переможців нагородять грамотами та цінними подарунками.

- Ми будемо сприяти, щоб ці діти потім вступили до коледжів чи технікумів на спеціальності, які вони обрали. Можливо, ми навіть зможемо їм допомогти у подальшому працевлаштуванні, - пообіцяла Маргарита Жарова.

Директор також повідомила, що у працівників бібліотеки буде ще один - сьомий етап, на якому вони підіб'ють підсумки конкурсу.

- Ми будемо аналізувати проведення конкурсу, його значення та ефективність реалізації заходів. За підсумками цього етапу, ми плануємо видати методичні матеріали, психологічні поради та рекомендації з отриманого досвіду, - поділилася Маргарита Жарова.

Умови конкурсу надіслали навіть до районних бібліотек. Тому вони теж зможуть провести такі змагання у своїх районах. Переможців конкурсів запросять на фінал до Харкова.

Інна Пирлик

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта