Харківські полярники дісталися Антарктики

21.04.2020 18:00 Суспільство
Фото: uac.gov.ua Фото: uac.gov.ua

У складі 25-ї Української арктичної експедиції є три харків'янина.

21 квітня 25-та Українська арктична експедиція, у складі якої три харків'янина, нарешті дісталася станції «Академік Вернадський». Після шести днів дороги кораблем команда прибула на острів Галіндез. Повідомляє Національний антарктичний науковий центр МОН.

За словами директора Центру Євгена Дикого, через карантинні заходи попередня команда перебувала більше року.

 – Через епідемію коронавірусу та спричиненого нею карантину у 25-ї експедиції була, мабуть, найтриваліша та найскладніша подорож до Антарктиди, – зазначив Євген Дикий.

Нагадаємо, через карантин українські полярники не змогли з першого разу дістатися Антарктиди та змушені були повернутися до Києва. Лише завдяки скоординованій роботі багатьох українських відомств і дипломатичних установ 25-ту УАЕ вдалося доправити до Чилі наприкінці березня. Там вони пройшли двотижневу обсервацію та 14 квітня нарешті вирушили на станцію «Академік Вернадський».

За інформацією Центру, наразі на станції складні погодні умови: дуже вітряно та сніжно. Головним завданням полярників протягом наступних кількох днів є розвантаження корабля. У Чилі на нього завантажили приблизно 6 фур продуктів, приладів та пального. Однак, за словами самих учасників експедиції, попри погану погоду, вони мають чудовий, святковий настрій, з яким працювати набагато простіше.

Після розвантаження судна команда 24-ї УАЕ передасть станцію 25-й науковій експедиції та вирушить в Україну.

У складі 25-ї УАЕ є й харків’яни: дослідниця Анна Соіна (перша зимівка), дослідник Андрій Сопін (друга зимівка) та дизеліст-електрик Юрій Лішенко (третя зимівка).

Читайте також: Підозри на коронавірус перевіряють ще у двох районах Харківської області

Автор: Андрій Соха