Уряд встановив нові правила оформлення субсидії

18.08.2017 12:18 Суспільство
Фото з соцмереж Фото з соцмереж
18 серпня під час пленарного засідання Уряд вніс зміни до програми житлових субсидій.

Відтепер соціальний стан громадян адаптовано до дати призначення субсидії та наближено соціальні нормативи газу до реального споживання послуги. Про це йдеться на Урядовому порталі.

За словами міністра соціальної політики України Андрія Реви, на урядову гарячу лінію «15-45» та інформаційно-роз’яснювальний майданчик Teplo.gov.ua  надходило чимало зауважень від громадян, мовляв, чому рахують мої минулорічні доходи, коли зараз я не працюю чи отримую меншу заробітну плату.

- Це об’єктивно. Бо, громадянин, наприклад, весь минулий рік працював і отримував високу заробітну плату. У цьому році з тих чи інших причин звільнився з роботи і потребує допомоги в оплаті комуналки з об’єктивних причин,  - зазначив Андрій Рева.

Крім того, у травні-червні цього року виникли затримки з перепризначенням субсидій на літній період, бо фіскальна служба не змогла вчасно надати інформацію про доходи громадян за I квартал цього року.

 Особливо помітно це було у великих містах. Відтак на новий опалювальний сезон 2017/18 рр. – з 1 жовтня цього року - при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за I і II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року - за III і IV квартал 2017 року.

Також Уряд наблизив соціальні нормативи газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання цих послуг.

- Рівень оснащеності індивідуальними лічильниками газу є поки низьким. А там де він є, статистика каже, що соціальні нормативи є завищеними - сім'я стільки не споживає. То чому повинна платити за нормативами? Уряд проаналізував ситуацію і наблизив соціальні нормативи газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання послуги, - каже міністр.  

Крім того, за такими нормами формуватимуться рахунки для тих сімей, в яких немає лічильників на газ та які не є субсидіантами. Такі люди платитимуть менше.

Рішенням Урядом внесено зміни і до Постанови КМУ № 203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників».

З 1 жовтня 2017 року діятимуть такі нові соціальні нормативи на газ:
• на газову плиту (приготування їжі) - 3,3 м3 на особу;
• на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу;
• на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу.

Олександр Ушаков

Автор: Менеджер сайта