Уряд збільшує розмір пенсій та соціальної допомоги

19.11.2015 11:39 Суспільство
Фото: соцмережа Фото: соцмережа

Уряд вніс зміни до постанови від 26 березня 2008 року № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян».

Цими змінами забезпечені пенсійні виплати інвалідам ІІІ групи загального захворювання і виплати державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, повідомляє прес-служба Кабміну.

Як відомо, статтею 46 Конституції України гарантовано, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Незважаючи на підвищення розмірів прожиткових мінімумів для основних соціальних і демографічних груп населення з 1 вересня 2015 року, розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить 1 074 гривні.

У той же час постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 року № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» для одержувачів пенсійних виплат - інвалідів III групи загального захворювання, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства III групи та дітей-інвалідів (на яких батьки не отримують надбавку на догляд) було встановлено обмеження розміру виплати - не більше 949 гривень. Прийнята урядом постанова це обмеження знімає.

Тепер вказані громадяни (а їх в Україні - 620,4 тисячі) отримуватимуть пенсійні виплати в розмірі на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, як і передбачено нормами Конституції України.

Роман Шупенко

Автор: Администратор сайта