Уже третій рік поспіль промисловість в області зростає на 15 % — Юлія Світлична

04.03.2019 13:32 Суспільство
Фото: ХОДА Фото: ХОДА
4 березня голова ХОДА Юлія Світлична зустрілася з колективом харківського «Котлотурбопрому».

За підтримки ХОДА підприємство реалізувало проект переведення 4-х блоків Зміївської ТЕС на газову групу вугілля. Цей досвід вже поширили на Придніпровську та Криворізьку електростанції.

Під час відвідування ТОВ «Котлотурбопром» Юлія Світлична також ознайомилася з виробничими й конструкторськими можливостями Харківського котельно-механічного заводу й ЦКБ «Енергопрогрес». Спільно підприємства розробляють, виготовляють і монтують складне устаткування для теплоенергоцентралей і теплоелектростанцій не тільки в Україні, а й за кордоном.

Спілкуючись з колективом підприємства, голова ХОДА відзначила внесок «Котлотурбопрому» в становлення енергонезалежності країни в цілому та регіону зокрема. Вона також повідомила, що підприємство є великим платником податків, який тільки за 2018 рік перерахував близько 69 млн грн податків до бюджетів різних рівнів.

— Це не просто показник вашої роботи. Це ваш внесок у соціально-економічний розвиток і регіону, й держави в цілому, — підкреслила Юлія Світлична. — Я вам вдячна за те, що ви робите якісну роботу та конкурентоспроможний продукт. Ваша продукція є маркою Харківської області й усієї України.

Голова ХОДА зазначила, що розвитку промисловості в області приділяється особлива увага, оскільки ця галузь  — ключова для Харківського регіону.

— Уже третій рік поспіль промисловість у Харківській області зростає — на 15 % за три роки. Якщо з 2010-го по 2013-й у нас було мінус 9 тисяч робочих місць на виробництві, то за останні два роки — плюс 4 тисячі робочих місць. Люди повертаються на заводи та розуміють, що в країни є майбутнє, — сказала керівник ХОДА.

Читайте також: Більше 80 тисяч людей скористалося програмою «Доступні ліки» на Харківщині

Зараз основні проекти, які реалізує «Котлотурбопром», пов'язані з переведенням електростанцій України, які працювали на вугіллі-антрациті, на газову групу вугілля. Старт процесу поклали роботи, що були проведені на Зміївській ТЕС.

— Це програма, яка була створена завдяки активній позиції нашій і голови Харківської облдержадміністрації, а також компанії «Центренерго» та Зміївської ТЕС. Юлія Олександрівна підтримала та разом з нами пробивала це питання, — розповів генеральний директор ТОВ «Котлотурбопром» Олександр Грєховодов. — Завдяки цьому проекту сьогодні в усій Україні горить світло та немає віялових відключень. Він уже запущений на Зміївській ТЕС і Придніпровській станції. Зараз роботи йдуть на Криворізькій. Ми змогли обійтися без луганських і донецьких антрацитів, використовуючи дніпропетровське і волинське вугілля. Це реальна енергонезалежність України.

Під час зустрічі з колективом ТОВ «Котлотурбопром» Юлія Світлична також передала державну нагороду — орден за заслуги III ступеня  — генеральному директору підприємства Олександру Грєховодову.