В Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів

26.11.2016 08:50 Суспільство
Фото: picstopin.com Фото: picstopin.com
Загальнонаціональні заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору пройдуть по всій Україні та у 32 країнах світу.

Сьогодні в Україні відзначають скорботну 83 річницю  жертв Голодоморів, що сталися в радянські часи – у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках.

О 16.00 у загальнонаціональній хвилині мовчання Україна схилить голови в жалобі за мільйонами невинно загублених життів та скалічених доль. Одразу після хвилини мовчання розпочнеться акція «Запали свічку пам’яті».

Голодомор 1932–1933 років – масовий, умисно організований радянською владою голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР та Кубані, левову частку населення якої становили українці. Голод настав внаслідок спланованої конфіскації урожаю зернових і всіх інших продуктів харчування у селян. При цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон.

Фігурують різні цифри загиблих у результаті цієї трагедії – від 3 до 9 мільйонів. Але, згідно з даними київського Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи, це лихо забрало життя майже 4 мільйонів українців. Четверта частина закатованих – діти у віці до десяти років. А найбільше від голоду постраждало українське село, втративши в ці роки 3,6 мільйона своїх жителів.

Володимир Олександров

Джерело: SLK
Автор: Менеджер сайта