Військові розповіли про готовність до оборони Харківщини

Військові розповіли про готовність до оборони Харківщини

Фото:www.ukrinform.ua

Одним з елементів загальної територіальної оборони нашого регіону є районні воєнізовані загони.

Як повідомив військовий комісар Харківського обласного військкомату Юрій Калгушкін під час прес-конференції, присвяченій територіальній обороні регіону, на території Харківщини до складу зони територіальної оборони входять, крім нацгвардійців, поліції, ЗСУ і ін., загони тероборони районів. Основні завдання цих підрозділів - захист кордонів області, охорона важливих державних об'єктів, боротьба з диверсійно-розвідувальними групами.

- Загони територіальної оборони комплектуються військовозобов'язаними під час мобілізації. У разі, наприклад, воєнного стану загони будуть розгорнуті до повного складу згідно із штатним розкладом, - розповів Юрій Калгушкін. - Не будемо говорити про чисельність загонів, і скільки загонів закріплено. Але, ті люди, хто прикріплений до загону документально, вони знають це.

Озброювати загони тероборони готові стрілецькою зброєю. За словами військового комісара, боєприпасів достатньо, єдина проблема - у штаті тероборони має бути більше важкого озброєння. Також недостатньо для виконання завдань техніки.

- Зараз ми написали лист відповідному відомству про виділення навчальної зброї, яку свого часу прибрали зі шкіл зокрема,- додав Юрій Калгушкін. - Вона знаходиться на зберіганні в арсеналах, базах, їй немає застосування.

Як пояснив військовий комісар, зараз проводяться теоретичні та практичні заняття з керівною ланкою загонів тероборони. В основному це активісти, патріотично налаштовані громадяни. Заняття проходять під керівництвом інструкторів з досвідом бойових дій, зокрема в зоні АТО. Так, 17 червня на базі 92-ї окремої механізованої бригади пройдуть практичні заняття: стрільба, метання гранати, тактична медицина, мінно-підривна справа, тактична підготовка.

Як додав член координаційної групи штабу ТРО на Харківщині В'ячеслав Целуйко, військові знання в загонах зараз отримує каркас з активістів. При мобілізації цей керівний склад повинен буде в короткі строки навчити інших і приступити до виконання завдань. За його словами, проводити навчання з усім складом загону - дуже важко і витратно. У зв'язку з браком фінансування в Мінобороні провести масштабні навчання з усіма загонами немає можливості не тільки в Харківському регіоні, а й в інших областях.

Як відзначили військові, найактивніші райони області в плані військового навчання - Зміївський район, Дергачівський, Харківський, окремі райони обласного центру.

За словами Юрія Калгушкіна, загони територіальної оборони розгортатимуться в разі погіршення ситуації на Донбасі або на кордоні Харківської області з РФ.

Тетяна Василець

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ