БпЛА з лазерним наведенням, бойові роботи і ракети: як Україна розвиває оборонні технології

22.07.2025 15:51 Суспільство
БпЛА R-34-T БпЛА R-34-T здатний здійснювати лазерне цілевказання / Фото: Міноборони

Україна не лише активно використовує міжнародну військову допомогу, але й нарощує власні високотехнологічні спроможності від роботизованих платформ до авіаційної та ракетної зброї.

У першому півріччі 2025 року Міністерство оборони України затвердило до експлуатації близько 50 нових зразків автомобільної техніки, розробленої українськими підприємствами, повідомляє «Слобідський край» із посиланням на Міноборони. 

Це вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. У відомстві підкреслюють, що фокус на національному виробництві є ключовим напрямом зміцнення обороноздатності країни.

Новий ударний дрон з лазерним цілевказанням

На початку липня до експлуатації в підрозділах Сил оборони допущено безпілотник R-34-T новітній український дрон, оснащений системою лазерного цілевказання.

Цей БПЛА здатен підсвічувати цілі для високоточних керованих боєприпасів, зокрема артилерійських і авіаційних. Експерти наголошують: завдяки точному наведенню на великі дистанції дрон дозволяє мінімізувати витрати боєприпасів і зменшити ризики для операторів.

Додаткові переваги: захищені канали зв’язку; модульна архітектура; стійкість до засобів РЕБ.

Українські бойові роботи: PROTECTOR на службі армії

Раніше МОУ затвердило до експлуатації безпілотний наземний комплекс PROTECTOR, створений з урахуванням реального бойового досвіду.

«Фактично, це нова гілка розвитку наземних роботизованих комплексів повнорозмірний безпілотний автомобіль. Це нові можливості для наших воїнів, а саме виконання небезпечних завдань без ризику для особового складу», зазначив заступник міністра оборони Валерій Чуркін.

Комплекс здатен діяти в будь-яку пору року та в складній місцевості, виконуючи логістичні або навіть бойові задачі без залучення людей.

Балістична ракета «Сапсан» з випробувань у бій

Минулого літа в Україні пройшли успішні випробування балістичної ракети «Сапсан», яка розвиває швидкість до 5,2 Мах та має бойову частину масою 480 кг. У травні 2025 року її вперше застосували в реальному бою.

«Ракета знищила російський військовий об’єкт на відстані близько 300 км. Вона вже готова до серійного виробництва, жодних перешкод для цього немає», розповів LIGA.net директор Центру досліджень армії Валентин Бадрак.

Керовані авіабомби й «Пекло»: точна зброя у дії

Українські керовані авіабомби калібру 500 кг уже довели свою ефективність у боях одна така бомба здатна повністю зруйнувати будівлю, розповів виданню «Фокус» військовий експерт Павло Нарожний.

Також з’явилися відеопідтвердження бойового застосування ракети-дрона «Пекло». Цей проєкт було представлено наприкінці 2024 року, і тепер він продемонстрував здатність точно уражати цілі в тилу ворога зокрема під окупованим Луганськом, повідомляє «Главред».