Зелений туризм у своєму дворі: як заробити на відпочинку

15.05.2017 14:20 Суспільство
Фото з соцмережі Фото з соцмережі
Як жителі харківських сіл можуть заробляти на відпочинку городян.

Потужної реклами зелених садиб та інших місць сільського відпочинку на Харківщині поки що немає. Про місця відпочинку туристи дізнаються переважно за допомогою сарафанного радіо. Не всі селяни, що приймають відпочивальників у себе вдома, хочуть це афішувати. Страх всіляких перевірок переважає. А хтось боїться братися за зелений туризм, думаючи, що це дуже дорого. Насправді ж, щоб почати приймати в себе відпочивальників, багато не потрібно, головне – бажання.

– У рамках Закону «Про особисте селянське господарство» кожний охочий може приймати в себе на постій до десятьох відпочивальників. Для цього не потрібно реєструватися як підприємцю, потрібно тільки довести до відома органів місцевого самоврядування. Людину не перевірятимуть санстанція, пожежники та інші служби, – пояснює доцент кафедри соціальної і гуманітарної політики Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України, керівник проектів ГО «Інститут соціальної політики регіону» Олег Кулініч.

У СЕЛО – НЕ ДО БАБУСІ

Якщо у випадку класичного сільського зеленого туризму дуже просто стартувати, то тим, хто хоче займатися цією справою серйозніше, потрібно зареєструвати ФОП, а це вже відповідні податки.

– Найбільша проблема в тому, що багато сільських жителів не знають, що можна займатися сільським туризмом, наскільки це нескладно. З іншого боку, велика частина нинішнього сільського зеленого туризму – у тіні. Про всяк випадок люди бояться. Діють через знайомих і широко себе не популяризують, тому й не розвиваються. Сьогодні існує безліч інтернет-ресурсів, де дано перелік туристичних маршрутів, садиб та інше, але ті, хто в тіні, там зазвичай не з’являються, – зазначає Олег Кулініч.

За словами фахівця, до недавнього часу розвитком сільського зеленого туризму на Харківщині серйозно не займалися. Раніше дуже багато харківських селян годувалися за допомогою російського трафіку. Три роки тому ситуація у країні змінилася, тому потрібно було шукати інші варіанти, і виявилося, що сільський туризм може бути цікавим видом розвитку, який допоможе не одиницям, а стане у пригоді в цілому громаді.

Для розвитку «зеленого напряму» можна залучати й сторонні фінанси. Свого часу так було в Карпатському регіоні, селяни отримували від західних донорів гранти на розвиток бізнесу.

Юлія Міронюк

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта