Взяла вісім прийомних дітей без чоловіка: як живуть багатодітні родини на Харківщині (ФОТО)

07.02.2013 10:47 Суспільство
Фото Віктора Кочетова Фото Віктора Кочетова
Тетяна Старченко має двох рідних і вісім прийомних дітей.

Минулого року Тетяна Старченко стала матір'ю десятьох дітей. Маючи рідних сина і дочку, 33-річна жінка сама без чоловіка взяла на виховання спочатку двох хлопчиків-братів, а потім ще шість дітей із інтернату. Зараз родина проживає у приватному будинку у дитячому містечку Отрадне що у Лісопарку та носить горду назву будинку сімейного типу.


- Раніше я працювала журналістам і у силу роботи мені доводилося бувати у різних реабілітаційних центрах. Я бачила як живуть діти-сироти, діти, позбавлені батьківської опіки. Так я познайомилася із двома братами Максимом і Павлом. Ми подружилися, почали спілкуватися. Коли ж поставила одному з хлопчиків питання про те, яка його заповітна мрія, він відповів, що хоче мати маму. Тоді я зрозуміла, що це доля, - розповіла Тетяна Старченко. - Я завжди мріяла про велику родину, хотіла мати багато дітей. Проте перш, ніж взяти прийомних, я запитала у своєї старшої дочки Ані як вона до цього поставиться. Вона була не проти, тим паче, що я вже давно познайомила її з Максимом і Пашею, і діти подружилися. Так у моїй сім'ї стало чотири дитини — дочка і три сини.


Ще шість дітей з'явилися у родині за рік. Тоді багатодітна мати переїхала до Отрадного. У сусідньому з ними будинку знаходиться інтернат, з вихованцями якого й познайомилася жінка. Тетяна подружилася з дітьми і запропонувала увійти у її родину.

ЖИТТЯ БАГАТОДІТНОЇ РОДИНИ. ФОТОРЕПОРТАЖ ДИВІТЬСЯ ТУТ

- Один хлопчик, що правда, відмовився. У нього є рідний батько, і чомусь він не дозволив сину залишити інтернат. Потім чоловік передумав, та було вже пізно, - сказала Тетяна Старченко. - У мене вже десять дітей, і більше я взяти не можу, хоча й хочу. Будинок сімейного типу передбачає максимум десятьох дітей.


Зараз Тетяна не працює за фахом. Живе родина на зарплатню жінки як вихователя та соціальні виплати. Дітей щодня возять на автобусі до гімназії, потім на заняття у різноманітні гуртки (діти відвідують десять різних секцій). До них у Отрадне приїжджають викладачі, допомагають робити уроки. Не забувають у родині й про розваги.

- Їздимо у боулінг, на картинг. А нещодавно я їх навіть на балет до оперного театру зводила, - розповідає Тетяна.

Хатню роботу у цій родині роблять всі гуртом. У коридорі висить графік чергувань. Так, кожна дитина відповідає за різний сектор будинку, має його прибирати. Щовечора усі збираються на родинну раду, де обговорюється як пройшов день, які у кого проблеми тощо.

Повний текст про життя багатодітної родини читайте у суботньому номері газети “СК”

Ірина Гудзь

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта