Як бібліотеки під Харковом чекали на п'ятнадцять комп'ютерів (ФОТО)

21.01.2013 10:41 Суспільство
фото Нововодолазької РДА фото Нововодолазької РДА
У п’яти бібліотеках Нововодолазького району з’явилася комп’ютери та Інтернет.

Доступу до Всесвітньої мережі тут потребували не лише школярі та вчителі, а й місцеві співаки та фермери.

Про те, що бібліотеки Нововодалазького району стануть щасливими власниками нових комп’ютерів, стало відомо ще у лютому 2012 року. Їхні проекти перемогли у конкурсі програми «Бібліоміст». Майже рік заклади готували свої приміщення до нової техніки.


За кошти районного бюджету та сільських рад там було зроблено ремонти: замінено вікна, двері, модернізовано системи електромережі, а також підключено Інтернет.


Комп’ютерні програми та основні принципи роботи в Інтернеті працівники бібліотеки опановували впродовж трьох тренінгів у регіональному тренінговому центрі при Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці. А на початку грудня минулого року комп’ютери привезли до бібліотек. Тепер у Нововодолазькій центральній районній бібліотеці, Нововодолазькій районній дитячій бібліотеці, Просянській сільській бібліотеці-філії, Просянській сільській бібліотеці-філії № 1 та Ватутінській бібліотеці – справжні аншлаги.

– У дитячій бібліотеці уже стають у черги: кому необхідно позайматися, а кому – гратися. У Просянській бібліотеці теж комп’ютери постійно зайняті: одна читачка приходить, аби телефонувати родичам у Москву по Скайпу, діти ж постійно відшукують якусь цікаву для себе інформацію, – розповіла директор Нововодолазької централізованої бібліотечної системи Людмила Сучкова.


Усього бібліотеки району отримали 15 комп’ютерів. Також у кожному закладі з’явилися принтери, сканери та веб-камери.

17 січня 2013 року відбулися урочисті відкриття комп’ютерних центрів. Під час заходів з привітаннями від керівництва Нововодолазького району виступили заступник голови райдержадміністрації Олег Кузьоменський, голова районної ради Олег Агапов, голова селищної ради Олександр Єсін та регіональний представник програми «Бібліоміст» Віктор Щетинін. Як розповіла директор Нововодолазької ЦБС Людмила Сучкова, представник «Бібліомосту» Наталія Новакова зізналася, що ще не бачила кращої за Просянську бібліотеку № 1. У цьому закладі не лише свіжий ремонт, а й нові меблі та гардини.

Урочистому відкриттю комп’ютерних центрів передувала копітка праця бібліотекарів. Щоб переконати суддів «Бібліомосту», кожний заклад мав визначити свою цільову аудиторію та довести, що техніка справді їм конче потрібна.

– У нас у Нововодолазькій центральній бібліотеці є літературне об’єднання «Веселка». І от ми написали, що туди дуже потрібні комп’ютери. Також у районному будинку культури є чоловічий хор «Ветерани», учасники якого також хочуть користуватися Інтернетом. А от у дитячій бібліотеці потенційна аудиторія – учні, вихователі дитячих садків, учителі, – розповіла Людмила Сучкова. – У Просянах до програми залучили фермерів та орендаторів, адже їм теж завжди потрібна свіжа інформація.

Довідка. «Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Для сприяння досягненню цілей програми, корпорація Microsoft безкоштовно передасть публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США. Наразі за програмою «Бібліоміст» модернізовано 1 630 бібліотек.

Інна ПИРЛИК, матеріал з газети "Слобідський край" №9 від 19.01.2013

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта