Як довго дощитиме в Харківській області

Як довго дощитиме в Харківській області

Фото: vm.ru

Крім опадів, очікується гроза зі шквалами.

За прогнозами синоптиків, поліпшення погоди до кінця цього тижня очікувати не варто. Завідуюча сектором метеопрогнозів Харківського регіонального центру з гідрометеорології Євгенія Ляшенко розповіла, що нашу область накриють грозові дощі. Про них і про шквали 15–20 м/с на сході України, які очікуються 15 травня, попередили і в ДСНС України.

«16–17 травня передбачаються невеликі короткочасні дощі, а от 18–19 погода ускладниться – опадів побільшає. 20 травня очікуються короткочасні дощі», – сказала Євгенія Ляшенко.

У цілому дощі будуть частими гостями в Україні найближчого літа. За словами завідуючої відділом кліматичних досліджень і прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіри Мартазінової, найбільше опадів улітку випаде в західних областях, а найменше – у східних. А найбільш дощовим місяцем буде серпень.

Щодо температурних рекордів у найближчі дні, то 15 травня максимально ртутний стовпчик піднімався до 30,4 у 2012–2013 роках, а опускався до +0,2 у 1954-му. До речі, мінімальна температура 19 травня була минулого року – +3,5.

Савелій Мякушко