Як монетизують субсидії на Харківщині

Як монетизують субсидії на Харківщині

Фото: news.city.zt.ua

Експерти шукають ефективні механізми монетизації субсидії. Є кілька варіантів.

Монетизувати субсидії на житлово-комунальні послуги вимагає від України Міжнародний валютний фонд. Згідно з меморандумом, що підписали сторони, наша країна взяла на себе зобов’язання зробити це в поточному році.

З доречністю монетизації погоджуються й у регіонах.

- Світовий досвід підказує, що монетизація потрібна. Сьогодні ніхто цих живих грошей практично не бачить, це йдуть розрахунки між суб’єктами господарювання, - пояснює директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага. - Для того, щоб людина могла самостійно контролювати і розпоряджатися цим ресурсом, пільги і субсидії потрібно монетизувати. Дискусія з цього приводу триває — багато варіантів, але маю надію, що в наступному році все буде монетизовано.

ЧЕРЕЗ ЩО ПРИЗУПИНЯЮТЬ НАРАХУВАННЯ СУБСИДІЙ НА ХАРКІВЩИНІ

Проте, яким саме шляхом піде Україна, поки що невідомо. Серед варіантів – нарахування субсидії на спеціальні енергетичні картки, якими можна буде розраховуватися виключно за житлово-комунальні послуги. Є пропозиції й видавати громадянам кошти готівкою, але тоді існує ймовірність, що платежі взагалі впадуть.

- Враховуючи культуру платежів, може статися так, що ми гроші роздамо, а за комунальні послуги ніхто сплачувати не буде, - каже Юрій Шпарага.

Наразі дискусія з приводу монетизації триває в публічній площині, фахівці намагаються знайти ефективний механізм її впровадження. В Мінсоцполітиці переконані, що монетизувати сьогодні всі субсидії фізично неможливо через технічні причини та брак кадрового забезпечення. Однак запровадження окремих механізмів монетизації є можливим уже в найближчий період. Прикладом такої моделі є монетизація залишків.

Юлія Міронюк

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ