Як одружитися із іноземцем. Коментар РАЦСу

02.04.2014 13:58 Суспільство

Для того щоб укласти шлюб з іноземцем за кордоном, громадяни України мають подати відповідний пакет документів: від паспорта до довідки про несудимість.

Перед реєстрацією шлюбу за кордоном громадяни України повинні подати такі документи: паспорт, довідку про сімейний стан, яка видається державним нотаріусом за місцем проживання заявника, свідоцтво про народження, свідоцтво про розірвання шлюбу або про смерть попереднього чоловіка (дружини), довідку про реєстрацію попереднього шлюбу з відміткою про його розірвання (для підтвердження дошлюбного прізвища), довідку про несудимість, довідку з місця проживання, свідоцтво про народження дитини (якщо дитина виїжджає за кордон).

Як пояснила головний спеціаліст Жовтневого відділу ДРАЦС Харківського міського управління юстиції Гюлізар Галстян, усі зазначені документи повинні бути легалізовані у відділі державної реєстрації актів цивільного стану обласного управління юстиції, а в подальшому – у Міністерстві юстиції України. При реєстрації шлюбу громадян України з іноземцями на території країни їх проживання вимагають такі ж документи, як і для реєстрації шлюбу іноземців на території України.

– Якщо документи видаються для використання їх на території країн, з якими Україна уклала угоди про надання правової допомоги в цивільних, сімейних і кримінальних справах, проставляння апостилю або проходження легалізації взагалі не потрібні, – зазначає головний спеціаліст Жовтневого відділу ДРАЦС.

Якщо наречені вирішили укласти шлюб за межами України, то слід з’ясувати питання необхідності отримання візи цієї держави.

Шлюб між громадянином України та іноземцем, укладений за межами України, визнається дійсним незалежно від процедури його оформлення. Якщо закон держави, в якій реєструється шлюб, допускає його релігійну форму або визнає дійсним фактичний шлюб, немає підстав для визнання такого шлюбу недійсним і в Україні.

Поліна Ларіна, матеріал з газети "Слобідський край" №35 від 22.03.2014

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта