Як річницю Голодомору відзначили в районах Харківщини (ФОТО)

30.11.2015 16:30 Суспільство
Фото: balakliya-rda.gov.ua Фото: balakliya-rda.gov.ua

Одну з найстрашніших трагедій в історії нашого краю цього тижня згадували майже в кожному населеному пункті Харківщини.

27 листопада мітинг-реквієм біля пам'ятного знаку "Хрест" пройшов у Барвінковому. Днем раніше у районному Будинку культури відбувся показ документального відеофільму «Барвінківська Голгофа», де розповідалося про голодомор  на теренах району. На перегляд були запрошені учні міських шкіл.

27 листопада жертв голодомору згадували на Вовчанщині. Мешканці району провели траурну ходу і покладання квітів, а протоієрей Свято-Жено-Мироносицького храму Іван Остапович провів поминальну панахиду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пам'ять жертв голодоморів вшанували на Харківщині

Того ж дня тематична лекція, присвячена пам’яті жертв голодоморів, пройшла в Дворічанському районному краєзнавчому музеї. Також в храмі Успіння Пресвятої Богородиці пройшов молебень за загиблими.

Не оминули сумну річницю  у Золочівському районі. Тут досліджують трагедію 30-х років. Дослідницькі групи напередодні річниці спілкувалися з мешканцями  Золочівської, Удянської, Довжицької, Великорогозянської, Гур`євокозачанської, Писарівської сільських рад. Завдяки зібраним даним дослідники змогли відновити частину імен і прізвищ людей, життя яких забрав голод. Цей список складається з п'ятисот чоловік. У п’яти населених пунктах району також були встановлені пам’ятні знаки, які увічнюють пам’ять жертв голодоморів. А в саму річницю у районному центрі, біля Меморіалу Пам’яті, пройшли мітинг, панахида та покладання квітів.
28 листопада пам'ятні заходи пройшли у Балаклійському, Близюківському, Богодухівському, Великобурлуцькому і Сахновщинському районах.

У Близнюках біля Каплички пам’яті жертв голодоморів на території Свято-Іллінського храму відбувся мітинг-реквієм. По його завершенню настоятель храму о. Олексій разом із парафіянами відслужив панахиду за померлими у роки голодоморів.

Того ж дня  скорботні заходи пройшли на міському кладовищі у Богодухові. Учасники мітингу вирушили туди скорботною ходою, яку очолили дівчата з колосками пшениці у руках. Панахиду за світлу пам'ять та спокій душ замучених голодом українців провів митрофорний протоієрей отець Стефаній. У пам'ять про трагічні сторінки іторії українського народу аматори районного будинку культури прочитали вірші.  Жителі району також долучилися до Всеукраїнської акції „Засвіти свічку”, запаливши лампадки у себе на підвіконні.

У Великому Бурлуку пам'ятні заходи розпочалися з самого ранку. О 10 годині жителі селища поклали символічні композиції з житніх і пшеничних колосків до Хрестів жертвам голодомору, встановлених на меморіальному комплексі Слави та на цвинтарі у селі Заміст. Пообідні в фойє районного Будинку культури пройшов мітинг-реквієм. Присутні вшанували пам’ять загиблих від голоду хвилиною мовчання та запалили свічки.

Скорботною ходою до пам'ятних місць у своїх населених пунктах пройшли також активісти Кегичівського, Красноградського, Краснокутського, Лозівського, Чугуївського районів.

Станіслав Сорока

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта