Як впоратися з депресією у нинішній суспільно-політичній ситуації. Поради лікаря

26.03.2014 11:36 Суспільство
http://brainbooth.info/ http://brainbooth.info/

В останній час в Україні різко погіршився показник психічного здоров'я населення. На думку медиків, нестабільна політична ситуація в країні, панічні настрої у зв'язку із загрозою війни, боязнь економічної кризи й негативних змін погіршили й без того несприятливу ситуацію.

- На початку 2013 року офіційна статистика говорила про те , що в Україні проживає 1,2 мільйона людей з розладами психіки. Це в десять разів більше , ніж було в 2003 році. Сьогодні офіційна статистика значно відрізняється від тих даних , якими володіють практикуючі лікарі. За деякими неофіційними даними , практично кожен другий житель України в останні кілька місяців має психічні відхилення і потребує професійної допомоги фахівця, - розповів лікар Олександр Золотарьов.

За його словами, в групі особливого ризику - жінки від 40 років і старше, а також діти і підлітки. Зокрема, жінки цієї вікової категорії відрізняються високим ступенем відповідальності за благополуччя своїх родин, тому дуже гостро реагують на всі несприятливі сигнали. Що стосується дітей та підлітків , то вони складають до 20 % від загального числа людей з розладами психіки в нашій країні.

Олександр Золотарьов навів десять рекомендацій того, як захиститися від агресивного інформаційного середовища.

1. Намагайтеся уникати масового скупчення людей , які активно обговорюють негативну інформацію. Чим менше у вас співрозмовників - тим легше контролювати тему і напрямок розмови.

2. При перших симптомах депресії і тривожності від негативної інформації - «провітріть голову», відключіться від каналів негативної інформації, побудьте в тихій і відокремленій обстановці. Послухайте музику, почитайте хорошу книгу, подивіться фільм.

3. Перевірте тили. Подумайте, хто з ваших друзів зможе прийти вам на допомогу в разі потреби. Ви побачите, що ви не один і в разі чого у вас є союзники і ресурси для спільних дій.

4. Займайтеся спортом. Ранок почніть із зарядки, легкої пробіжки - поліпшення настрою вам забезпечено. Крім цього, ви стаєте сильнішими і витривалішими.

5. Під час роботи - концентруйтеся тільки на роботі. Припиняйте спроби колег почати розмову про тривожні політичні події, посилаючись на зайнятість.

6. Займайтеся домашньою роботою. Те, що  в країні неспокійно» не означає , що треба забути про все інше.

7. Не заходьте в Інтернет і не дивіться новини по телевізору протягом трьох годин перед сном. У цей час постарайтеся розслабитися і зайнятися якимись приємними для вас справами. Це зробить ваш сон набагато спокійнішим.

8. Не хвилюйтеся про ті речі, які ви не в силах змінити. Якщо не можете це змінити - постарайтеся «прийняти» стан речей. Рано чи пізно життя саме підкаже вам правильний вихід.
9. Пам'ятайте, що більшість наших страхів і побоювань ніколи не справдяться. Те, про що ви переживали рік тому, сьогодні може здатися смішним і не вартим уваги.

10. Залежно від віросповідання/світогляду практикуйте молитву і медитацію. Візуалізуйте у своїй уяві позитивні сценарії розвитку вашого життя. Пам'ятайте, життя, як правило, дає нам те, про що ми найбільше думаємо.

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта