Як заощадити на теплі у Харкові

07.08.2017 11:15 Суспільство
Фото з соцмережи Фото з соцмережи
Разом з лічильниками потрібно встановлювати індивідуальні теплопункти.

В енергоефективній сфері країни влада намагається навести лад. У липні Президент Петро Порошенко підписав кілька законів, серед яких - «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Цей документ запроваджує обов’язковий облік тепла і води, завдяки чому населення сплачуватиме тільки за спожиті ресурси.

Лічильники тепла і води матимуть стояти у кожному будинку, встановлюватимуть їх або за рахунок оператора мереж, або за рахунок місцевого бюджету, або за рахунок співвласників. А от щодо обов’язкового встановлення лічильників тепла у квартирах, така норма відсутня, бо у більшості будинків це зробити технічно неможливо.

– Лічильник тепла в кожній квартирі технічно можливо встановити лише в будинках, де горизонтальна схема постачання. У більшості українських будинків, які зведені переважно в 70–80-х роках минулого століття, – вертикальна однотрубна схема постачання. На таку схему тепловий лічильник встановити неможливо, тільки інший прилад – розподілювач тепла, – розповів “СК” консультант проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» у Харківській області Олег Масленніков.

До речі, близько семи років тому в Харкові вже була активна програма зі встановлення приладів обліку тепла в багатоповерхових будинках. Однак багатьом містянам це ноу-хау не сподобалося, бо суми у платіжках за спожиті кілокалорії зросли, а все через енергозатратність будівель.

– Встановлення тільки лічильників не дає можливості для економії або зберігання, – підкреслює експерт з енергоефективності, викладач фізико-енергетичного факультету Національного університету ім. В. Н. Каразіна Віталій Филенко. – Згідно з вимогами регламенту проведення термомодернізації одночасно з приладами обліку потрібно встановлювати теплопункт (Це система, яка автоматично контролює температуру води, що подається в труби. – Авт.). У цьому разі менше споживається кілокалорій тепла, а значить, і менше потрібно за тепло сплачувати. Відповідно, якщо всередині дому утеплено, кватирки взимку не лишаються відчиненими, система дуже довго може залишатися теплою.

Під Харковом місто отримало містобудівні повноваження

У країнах ЄС практика встановлення індивідуальних теплових пунктів впроваджується ще з кінця 70-х років минулого століття. У Харкові також такі пункти вже встановлюються. Так, починаючи з 2004 року, всі новобудови повинні бути обладнані індивідуальними тепловими пунктами. При реконструкції чи капітальному ремонті системи опалення також мають бути встановлені індивідуальні теплові пункти.

– Вартість індивідуальних теплових пунктів для кожного будинку різна, на це впливає багато чинників. Мінімальна вартість такого пункту в Харкові склала 104 тис. грн – 10-поверховий будинок (три під’їзди), максимальна – понад 280 тис. грн  у 16-поверхівці. Чим менший будинок, тим меншою буде вартість теплового пункту, – відзначає Олег Масленніков.

Юлія Міронюк

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта