Які ліки розробляють у Харківській фармакадемії

12.04.2013 09:53 Суспільство
http://gmpnews.ru http://gmpnews.ru
Про останні досягнення української фармакології та харківських учених-фармацевтів розповів кореспонденту "СК" Ігор Зупанець,

завідувач кафедри клінічної фармакології з фармацевтичною опікою Національного фармацевтичного університету, доктор медичних наук, професор, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України з клінічної фармації.

– Фармація, після авіакосмічної галузі та легальної торгівлі зброєю, на третьому місці з рівня фінансових вкладень і прибутку, який можна отримати. Щоб створити оригінальний інноваційний лікарських препарат, необхідно витратити близько 1 млрд 300 млн доларів, тому заводи йдуть на створення генеричних препаратів. У нашій країні, і в Харкові зокрема, достатньо потужна наукова фармакологічна школа клінічних фармакологів, і частина лікарських препаратів, які ми розробляли, вже є на ринку. В основному це рослинні препарати, препарати, отримані на основі продуктів бджолярства. В арсеналі Національного фармацевтичного університету близько 100 лікарських препаратів, які сьогодні можна придбати в аптеці. Пріоритетним є створення цукрознижувальних лікарських засобів, препаратів для лікування опорно-рухового апарату, захворювань шлунково-кишкового тракту та інших лікарських засобів.

Юрій Борщ, матеріал з газети "Слобідський край" №42 від 06.04.2013

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта