Ялинковий гід: яких новорічних красунь встановили у районах Харківщини (Фото, відео)

21.12.2016 13:38 Суспільство
Фото: Віталій Колесник, соцмережі Фото: Віталій Колесник, соцмережі
"СК" знайомить із головними святковими ялинками райцентрів нашого регіону.

Роблять коробочки та лебедів

У Барвінковому цього року вперше за кілька десятиліть головною новорічною красунею міста буде жива ялинка, яка прийшла на зміну набірної з гілок сосни. За словами заступника міського голови з питань виконавчих органів ради Віктора Коцаря, зламати багаторічну традицію допоміг випадок.

– На початку цього року до нас звернулися місцеві жителі, в яких у приватному секторі зростала ялинка. Дерево їм приносило певні клопоти, і люди думали його зрізати й пустити на дрова. Але запропонували, щоб ми її забрали і зробили з неї головну новорічну ялинку нашого селища, – розповів Віктор Коцарь.

Довжина цієї новорічної красуні близько десяти метрів. А церемонію її відкриття заплановано на 27 грудня. Простоїть ялинка, як і в більшості райцентрів нашого регіону, до Хрещення, 19 січня. Прикрашають зелену красуню минулорічними прикрасами і тими, що купили в цьому році.


У процесі... Ялинку у Барвінковому тільки встановлюють. Фото О. Галушка

Також жива 10-метрова святкова ялинка буде центральною в Новій Водолазі. Відкрити її планують 31 грудня. Дворічна пішла слідами вищеназваних райцентрів і з метою збереження зелених насаджень вже протягом останніх п’яти років наряджає живу 11-метрову ялинку, за якою цілорічно доглядає місцева влада.

Відкрили її 19 грудня. За словами голови Дворічанської селищної ради Фархада Магомедова, її допомагають прикрашати місцеві діти.

– Кожного року, і цей не виняток, ми закупаємо нові прикраси. Цього року ми придбали гірлянди та іграшки. Загалом на все прикрашання селища пішло 17 тис. грн, – розповідає Фархад Магомедов. – Також у нас є звичай: щороку ми звертаємося в будинок дитячої творчості і в наш місцевий ліцей до дітей, які нам роблять красиві паперові та картонні коробочки, лебедів тощо. На жаль, через примхи погоди вони швидко втрачають свій зовнішній вигляд, але перші кілька днів це дуже красиво.

У багатьох райцентрах регіону красується або штучна, або жива складальна ялинка.

Так, у Змієві вже четвертий рік поспіль стоятиме 15-метрова штучна ялинка, прикраси якої в цьому році оновили. За словами мера міста Петра Кучкова, запалення ялинки заплановано на 27–28 грудня.
Приготування у Змієві

А ось так вже виглядає райцентр уночі

У Вовчанську цього року за кошти міського бюджету було придбано нову штучну ялинку, яка прийшла на зміну живої складеної. Її висота – 9,5 метра.

На саму новорічну красуню, гірлянди, кулі, світлодіодні та монтажні роботи було витрачено близько 170 тис. грн. Місцева влада вирішили піти на такий крок з метою економії, бо кожного року на закупівлю гілок йшло 25 тис. грн. Нова довгорічна ялинка відкриється найближчої п’ятниці, 23 грудня.


Вовчанська ялинка чекає кінця тижня


Витратили майже півмільйона

З метою економії також ізюмська місцева влада ще минулого року вирішила придбати штучну десятиметрову ялинку, яка прийшла на зміну складеної. Тоді на неї витратили близько 100 тис. грн. А цього року оновили прикраси: нових гірлянд та іграшок було закуплено на 40 тис. грн. За словами радника – помічника ізюмського міського голови Максима Стрельника, цьогорічна ялинка як ніколи буде дуже красивою.

– Ялинка відкрилася вчора, 19 грудня. У цьому році центральну ялинку ми вбираємо в європейсько-різдвяному стилі: кулі, бантики, різдвяна зірка та інше. Раніше дорослі возили дітей до Харкова, щоб показати велику й красиву ялинку. А тепер їм не треба цього робити, адже гідна новорічна красуня з’явилася і в нашому місті. І, за словами наших жителів, уперше за багато років вона має дійсно гарний вигляд, – говорить Максим Стрельник.

Дивіться, як прикрашали новорічну красуню в ІзюміУ Кегичівці стоїть шестиметрова штучна ялинка, куплена в 2014 році. Її прикрашено різними гірляндами, бантиками, сніжинками, купленими в минулому році, й новими кульками, на які зараз витратили 1000 грн. Відкрилася ялинка 19 грудня.

Штучне одинадцятиметрове новорічне зелене дерево красуватиметься і в Куп’янську. Його придбали ще кілька років тому, але ялинку буде вбрано в усе нове й сучасне – світлодіодні іграшки, гірлянди, на що витратили близько 200 тис. грн. Відкриття цієї новорічної красуні заплановано на 28 грудня.

А більше всіх на новорічну ялинку і прикраси до неї (як вдалося з’ясувати кореспондентам «СК») витратився Первомайський район. 440 тис. грн пішло на восьмиметрову штучну ялинку, світлодіодні гірлянди, кульки та інше.


Ось так виглядає ялинка на півмільйона


Ось так вона горить вогнями

За словами міського голови Миколи Бакшеєва, рішення перейти на штучну ялинку прийняли з кількох причин.

– У минулі роки ми наряджали живу, зростаючу ялинку. А два роки тому з нею стався неприємний інцидент. Уночі вандали спробували викрасти гірлянди, зачепивши їх за автомобіль, чим знівечили ялинку. У 2015-му вона з горем пополам вистояла. Цього року ми хотіли купити іграшки й прикраси для цієї ялинки, але через те, що вона була зі зламаною верхівкою, ми мали б провести низку коригувальних робіт, за які треба було заплатити 65 тис. грн. Тому й вирішили обрати довговічний варіант і купити штучну ялинку.

Відкрилася первомайська новорічна красуня 19 грудня. І якщо погода буде сніжною, ялинка простоїть до кінця наступного місяця.

Перлини райцентрів

А от у Лозовій традиційно встановили дві великі ялинки. Головна, 15-метрова штучна, прикрашена новою ілюмінацією і торішніми прикрасами, розташована в центрі міста і вже працює з учорашнього дня. А 13-метрова складальна ялинка з гілок сосни, яку прикрашено іграшками зі шкіри, відкриється 23 грудня. Усього на прикраси в цьому році й на гілки для набірної ялинки пішло близько 130 тис. грн.


Одна із ялинок Лозової

Таким же шляхом пішли і Близнюки, де також будуть дві новорічні ялинки. За словами голови Близнюківської селищної ради Геннадія Короля, місцева влада ухвалила таке рішення, щоб у місті було більше новорічного настрою.

– 23 грудня відкривається святкова ялинка. Вона в нас семиметрова складальна жива. Цього року ми замовили 70-сантиметрову різдвяну 3D зірку. Ще одне нововведення – це металева декоративна огорожа навколо ялинки. І за допомогою будинку дитячої та юнацької творчості ми обклеїмо її зображеннями новорічних героїв: сніговиками, Дідами Морозами тощо. Скажемо так, буде веселіше, – каже Геннадій Король. – Ми вирішили, що чим більше новорічних ялинок в райцентрі, тим кращим буде настрій у людей під час свят. І тому ще одна жива складальна шестиметрова ялинка буде перед будинком культури. Так би мовити, свято в цьому році подвоюється.

Крім цього, уперше за всі часи семиметрову штучну ялинку буде встановлено в селі Садовому, що в підпорядкуванні Близнюків.

Прикрашатимуть ялинки фабричними гірляндами і кулями, а також іграшками, зробленими місцевими дітлахами.

Геннадій Король поділився і перлиною цих новорічних свят.

– Перлиною цього року буде 500 новорічних різнокольорових кульок, на яких викарбовано «З Новим роком, Близнюківська шановна громадо! 2017!», і на новорічному концерті ми будемо нагороджувати ними мешканців селища. Це буде наша нова традиція, – ділиться Геннадій Король.

Головною новорічною красунею Борової буде складальна дванадцятиметрова ялинка. Минулого року народний депутат України Віктор Остапчук подарував селищу металевий каркас, який прикрашається гілками, що вирубуються під високовольтними проводами. За словами заступника голови Борівської селищної ради Юнони Жук, цього року було закуплено нових гірлянд та кульок на 20 тис. грн. Також ялинку прикрасили іграшками, зробленими місцевими дітлахами. Новорічна ялинка відкрилась 19 грудня.

Ось як це було
Фото Віталій Колесник

А в Богодухові, так само, як і в Боровій, містян радуватиме жива одинадцятиметрова складальна ялинка, відкриття якої заплановано на 27 грудня.

Савелій Мякушко

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта