За добу сапери знешкодили на Харківщині більше тисячі небезпечних предметів

07.10.2022 20:00 Суспільство

За інформацією ГУ ДСНС України у Харківській області, за останню добу обстежено та очищено понад 17 гектарів. Вилучено та знешкоджено 1004 вибухонебезпечні предмети.

Основні зусилля піротехнічних підрозділів направлені на розмінування водо-, газо-, тепло- та електромереж, щоб швидше відновити їх роботу. 

Ситуація на деокупованих територіях досить складна, прокоментував “Слобідському краю ” речник ГУ ДСНС України в Харківській області Євген Василенко. Зокрема, це Харківський район – від Руської Лозової до Липців, Питомник, Лісне, Великі Проходи, Козача Лопань, Циркуни, Тишки; Ізюмський район – місто Ізюм та населені пункти поряд.  Місто Балаклія вкрай забруднене та населені пункти навколо, а також Куп’янщина. Що на них чекає в нещодавно звільненій Борівській громаді, фахівці поки що не розуміють.

Тож рятувальники просять жителів області без необхідності не ходити у місця, де є велика вірогідність натрапити на вибухонебезпечні предмети.  

– Є люди, які гинуть, виконуючи свої професійні обов’язки. На протитанковій міні підірвалися медики, що їхали до хворого. Є декілька трагічних випадків загибелі електриків під час роботи. Вони намагалися забезпечити світлом населені пункти. Але є люди, які ходять зараз до лісу за грибами. Вчора жінка загинула, раніше також були випадки. Ще раз хочу нагадати – такі походи вкрай небезпечні! Минулого тижня я сам із саперами був у Балаклійському лісі, бачив там неймовірну кількість розтяжок між деревами. А ще є протипіхотні міни, є «пелюстки», – наголосив Євген Василенко.

Автор: Марія Іващенко