Загроза пожеж у лісах зростає через недоліки роботи

Загроза пожеж у лісах зростає через недоліки роботи

Фото:kharkiv.mns.gov.ua

Не всі лісництва Харківщини готові до пожеж - констатують у ДСНС.

Про це стало відомо 31 травня під час засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки. 

Як зазначив перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Попов, дощова погода сприяла зменшенню кількості лісових пожеж в області. Цього року на лісових об’єктах виникло 7 пожеж, які охопили площу 0,35 га. Причиною пожеж у всіх випадках було необережне поводження з вогнем.

- Наразі в області функціонує 31 лісова пожежна станція, у розпорядженні цих підрозділів є 51 пожежний автомобіль. Водночас, за інформацією обласного управління ДСНС, не всі господарства оснащені необхідними протипожежними засобами у повній мірі, -  ідеться у повідомленні прес-служби ХОДА.

Як повідомив заступник начальника ГУ Анатолій Торяник, серед основних недоліків - це 
відсутність страхування відомчих та добровільних підрозділів пожежної охорони, також не забезпечення їх спецодягом. У деяких господарствах не вистачає паливно-мастильних матеріалів, немає засобів зв’язку (радіостанцій). В окремих господарствах відсутні протипожежні водойми для забору води й кар’єри. Дехто не визначив на картах місця приземлення пожежних гвинтокрилів, не проведено навчання та агітація тощо. 

Нехтування правилами пожежної безпеки часто приводить до трагічних наслідків. Так, 30 травня через відсутність установками захисту від попадань блискавки, велика пожежа сталася на одному зі сільськогосподарських господарств у Первомайському районі. 

Як повідомила прес-служба ДСНС, близько дев’ятої вечора загорілася будівля для очищення зернових культур. Горіло 15 кв.м даху, котрий був виконаний із дерев’яної обрешітки та вкритий металевим листом. Дана будівля мала 2 рівні. На верхньому рівні було розташоване устаткування для очищення зерна, на нижньому – бункери для його зберігання. У місці, де був осередок пожежі, утворився прогар. Уламки палаючих конструкцій падали на міжповерхове перекриття, яке теж у деяких місцях почало тліти. Вогонь загрожував розповсюдитись на значну площу будівлі, на устаткування та зерно.

- Складність в гасінні пожежі полягала в тому, що рятувальникам доводилось проводити розбирання конструкцій даху, щоб дістатись осередків горіння. Існувала також загроза їх руйнування, - повідомляють у ДСНС.

Завдяки оперативним діям рятувальників вдалось врятувати будівлю агрофірми та запобігти значних збитків. Обійшлося без постраждалих.

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ
Автор: Менеджер сайта