Без опалення майже два місяці залишаються жителі селища під Харковом (оновлено)

07.12.2016 12:45 Суспільство
Фото: kievvlast.com.ua Фото: kievvlast.com.ua
Жителі 55 квартир у Харківському районі проживають в жахливих умовах.

Протягом майже двох місяців мешканці 55 квартир чотирьох будинків у селищі Васищеве, Харківського району, живуть без опалення. З такою проблемою у редакцію газети "Слобідський край" звернулася місцева мешканка. Як розповіла Валентина Ярмоленко, проблема виникла через автономне опалення, на яке змушені були цього року перейти мешканці будинків. 

– В цьому році, восени, селищна рада добровільно-примусово почала впроваджувати автономне опалення. Відключили централізоване, ми з горем пополам оплатили всі величезні рахунки. У селищній раді говорили, що все буде нормально і до опалювального сезона обіцяли, що все запрацює, але на жаль. На дворі грудень – так з місця нічого і не зрушилося, – розповідає Валентина Ярмоленко.

І ось вже майже два місяці мешканці цих злощасних квартир живуть у страхітливих умовах.

– Живемо просто у нестерпній вологості: течуть стіни, на них цвіль, падають шпалери. У мене вранці 13-14 градусів, більше не буває. І тільки завдяки обігрівачу хоч така температура. Але все одно спимо одягненими. Напевно, такі умови позначилися на здоров'ї деяких жителів, але точно не знаю. А мешканці з дітьми, у яких була можливість погостювати в цей період у родичів або друзів, просто залишили квартири й поїхали, – нарікає змучена вогкістю і холодом місцева мешканка.

Зрозуміло, такі муки спокійно переносити не можна, і люди протягом більше місяця ходять скаржитися в селищну раду, але там їх лише годують обіцянками:

"Ходимо вже п'ятий вівторок поспіль і щоразу чуємо тільки одну відповідь: "На цьому тижні опалення включать". І на цьому все".

Ми дзвонили в Васищівську селищну рада, Харківську районну раду та управління ЖКГ та будівництва Харківської райдержадміністрації, щоб отримати коментар щодо цього, але зв'язатися не з одним органом влади не вийшло – або не беруть трубку, або на місці немає компетентної в цьому питанні людини.

Пізніше нам все-таки вдалося зв'язатися з начальником управління ЖКГ та будівництва Харківської райдержадміністрації Олегом Тройно, який сказав, що підключення до автономного опалення цих будинків йде повним ходом.

– На сьогоднішній день один будинок з цих чотирьох вже практично повністю з індивідуальним опаленням. Весь дім крім одного стояка вже повністю врізаний в нову систему газового постачання. Тепер все залежить від мешканців: чим швидше вони оплатять квитанції в "Харківгаз", тим швидше буде в них опалення. Завтра вже другий будинок почнуть підключати. На один будинок треба 3-4 дні, – розповів Олег Тройно.

За його словами, причиною виниклої проблеми стали тривала проектна документація і монтажні роботи.

Савелій Мякушко

 

 

 

 

 

 

 

Джерело: SLK
Автор: Менеджер сайта