Звіт про ремонт за єВідновленням: покрокова інструкція

22.02.2024 17:20 Суспільство
Фото: budport.com.ua Фото: budport.com.ua

Отримали гроші за програмою «єВідновлення»? Будь ласка, відзвітуйте. Наразі це можна зробити не тільки в «Дії».


У державній програмі компенсацій «єВідновлення» за пошкоджене та знищене житло з’явилися нові можливості. Відтепер люди, які отримали виплати на поточні або капітальні ремонти, можуть подати звіт про виконання ремонту не тільки через застосунок або портал «Дія», а й через ЦНАП та нотаріуса. 

Раніше ми писали також, як отримати компенсацію на будівництво нового будинку за програмою єВідновлення

Кому та коли треба подати звіт

  • Категорія А. Це ті, хто отримав виплати на поточні ремонти до 200 тисяч гривень, – вони подають тільки фінальний звіт про виконані роботи.
  • Категорія Б. Це ті, хто отримав виплати на капітальні ремонти: квартир – до 350 тис. грн, приватних будинків – до 500 тис. грн. Отримувачі такого виду державної компенсації подають проміжний та фінальний звіти.

Раніше ми писали також, що заяву на отримання допомоги за програмою єВідновлення тепер можна подати через ЦНАПи або нотаріусів. 

Як відомо, кошти для ремонтів категорії Б зараховуються двома траншами – 70 % та 30 % відповідно. Щоб отримати другий транш, люди мають обовʼязково прозвітувати, що вони вже використали отримані раніше кошти.

Способи надання звіту

Зробити це можна трьома способами. 

  1.  Через застосунок «Дія» в розділі «єВідновлення». Шукати там у розділі «Заяви на виплату» пункт «Повідомити про ремонт».
  2. На порталі «Дія» в розділі «Компенсація за пошкоджене майно». Там треба обрати обʼєкт нерухомого майна із заявою у статусі «Кошти зараховано», а далі обрати тип заяви «Повідомити про ремонт».
  3. У ЦНАПі чи в нотаріуса. Для цього необхідно мати із собою паспорт, РНОКПП та фотографії вже виконаних ремонтних робіт або закуплених будівельних матеріалів. 

Увага! Фотографії обов’язкові при будь-якому способі подання звіту! 

Якщо людина подає проміжний звіт по категорії Б, комісія місцевої ради повторно відвідає житло та перевірить стан виконання робіт. Після затвердження звіту можна подавати заявку на отримання другого траншу.

Після відновлення житла 

Після того, як ви завершили ремонт, необхідно протягом 15 робочих днів подати фінальний звіт про завершення робіт. Зробити це можна в застосунку або на порталі «Дія», у ЦНАПі чи в нотаріуса. 

Комісії місцевої ради вибірково перевіряють частину поданих звітів та всі об’єкти, по яких були проведені виплати «єВідновлення», але не був поданий фінальний звіт про виконані роботи. 

Нагадуємо, що виплату за пошкоджене майно на суму менш ніж 200 тис. грн (категорія А) потрібно витратити протягом 12 місяців, а у розмірі понад 200 тис. грн (категорія Б) – упродовж 18 місяців. Після закінчення цього терміну залишок повернеться до держбюджету.

Автор: Ірина Мнішек