Усі виборчі дільниці Харківської області вчасно розпочали свою роботу. Оновлено

21.04.2019 09:29 Вибори
Фото: dsnews.ua Фото: dsnews.ua
Другий тур виборів Президента України 2019 розпочався спокійно, чого не скажеш про День тиші – 20 квітня до поліцейських звернулися 10 громадян щодо порушення виборчого законодавства.

Як повідомляє прес-служба Національної поліції в Харківській області, сьогодні, 21 квітня, усі виборчі дільниці нашого регіону розпочали свою роботу вчасно, без будь-яких порушень.

Нагадаємо, всього на території Харківської області створено 14 окружних виборчих комісій та 1681 територіальна виборча дільниця. Для забезпечення охорони публічного порядку на виборчих дільницях та в місцях розташування окружних і територіальних виборчих комісій, а також на вулицях та в громадських місцях залучено 5300 працівників поліції та 1450 курсантів ХНУВС та НАНГУ і 500 військовослужбовців Нацгвардії, 1900 співробітників Державної служби України з надзичайних ситуацій і 100 військовослужбовців Державної прикордонної служби.

Окрім забезпечення публічного порядку, на органи внутрішніх справ покладається охорона виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації у приміщеннях виборчих комісій та під час їх перевезення членами виборчих комісій.

Якщо сьогодні, 21 квітня, правопорушень зафіксовано поки не було, то ось вчора, у День тиші, до правоохоронців звертались люди щодо порушення виборчого законодавства. Тож вчора, 20 квітня, до Київського відділу поліції звернулися двоє жителів району. Вони повідомили про те, що на телеканалах транслювалася антиагітаційна програма відносно одного з кандидатів в Президенти України. Мешканці Шевченківського та Харківського районів побачили по телевізору агітаційний ролик на підтримку одного з кандидатів у Президенти України та повідомили про це поліції. У Московському районі Харкова, а також в Люботині та Куп’янському районі громадяни помітили білборди, що належать одному з кандидатів.

Також жителям селища Мала Данилівка Дергачівського району прийшли 3 запрошення на голосування особам, які давно померли. А 74-річному харків’янину вкинули до його поштової скриньки 10 запрошень на вибори Президента України на невідомих осіб. Самому пенсіонеру та його сину запрошень надіслано не було. В ході перевірки поліцейські встановили, що чоловік у власній поштовій скриньці виявив запрошення на вибори сусідів. Сам заявник у виборчих списках не значиться.

Всього  в День тиші поліція Харківщини зареєструвала 14 повідомлень про порушення виборчого законодавства. 12 фактів пов’язані з незаконною агітацією відносно кандидатів у Президенти України, виявленою на телеканалах та білбордах, інші 2 стосуються запрошень на вибори. Перевірка триває. 

 

Читайте також: Президентські вибори.Тур другий