Держава позбулася гуртожитків

Держава позбулася гуртожитків

Гуртожитки стануть комунальними

В цьому році держава передасть у власність територіальних громад 214 гурторжитків.

Президент України Віктор Янукович підписав закон «Про загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012–2015 роки». Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Законом передбачено затвердження державної програми передачі у власність територіальних громад гуртожитків та залучення ресурсів державного бюджету, інших джерел фінансування, матеріально-технічних і трудових ресурсів територіальних громад та суб’єктів господарювання, у власності, управлінні або повному господарському віданні яких перебувають гуртожитки.

Держава виділить місцевим бюджетам кошти на заходи, пов’язані з прийняттям у комунальну власність гуртожитків, а саме: на виготовлення необхідної технічної документації, проведення капітального ремонту (дахів, внутрішньобудинкових мереж тепло-, водопостачання, водовідведення, електромереж та ліфтів).

У результаті виконання програми у власність територіальних громад планується передати 1058 гуртожитків державної форми власності загальною площею 2457,82 тис. кв. м. Загальний обсяг фінансування, передбачений за регіональними програмами, становить 1,2 млрд грн, з них з державного бюджету – 612,2 млн грн, з місцевих бюджетів – 612,2 млн грн.

Відповідно до закону, до 2016 року необхідно передати з державної у комунальну власність 1058 гуртожитків. Так, в наступному році планується передати 263 гуртожитки, в 2014 році –  294, в 2015-му – 287 гуртожитків.

За матеріалами: Президент України
Автор: Менеджер сайта