Артур Товмасян: Для нових громад конкурс «Разом в майбутнє» відкриває широкі можливості

27.01.2021 10:56 Влада
Фото: Харківська облрада Фото: Харківська облрада
У громад Харківської області є місяць, аби подати свій проєкт на обласний конкурс місцевого та регіонального розвитку «Разом в майбутнє». Цього року ідеї мають бути більш масштабнішими. А для більш якісної підготовки проєктних заявок Харківська обласна рада організувала низку навчальних онлайн-семінарів.

25 січня у Харківській обласній раді розповіли про аспекти, на які варто звернути увагу при підготовці проєктів учасникам, враховуючи зміну парадигми конкурсу та пере форматування.

За словами голови Харківської облради Артура Товмасяна, враховуючи новий адміністративно-територіальний устрій, обласна рада внесла зміни до положення конкурсу, зробивши акцент на більш масштабних проектах. Також цього року проекти стосуватимуться переважно соціально-економічного розвитку територіальних громад.

— Деякі громади вже мають приклади дієвого співробітництва. Наша мета тепер - забезпечити сталий розвиток громад. Для новоутворених громад участь у конкурсі відкриває широкі можливості для розвитку. Харківська обласна рада надаватиме консультативно-методичну допомогу учасникам на усіх етапах реалізації конкурсу, —зазначив голова Харківської обласної ради Артур Товмасян.

Як пояснила заступницею голови Харківської обласної ради Валерія Мураєва, цього року конкурс має оновлений фокус роботи, адже змінено орієнтири у визначенні підходів до підготовки проєктів.

— Об’єктний підхід змінюємо на проєктний. Тож парадигма конкурсу стане іншою. Маємо дивитися у перспективу, щоб проєкти відповідали цілям Стратегії розвитку області та громад, — додала Валерія Мураєва.

Голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, заступник голови конкурсного комітету Людмила Немикіна нагадала, цього року у конкурсі буде дві номінації. Перша категорія учасників – сільські, селищні, міські ради – ініціатори спільних проєктів, що розроблені в рамках співробітництва територіальних громад відповідно до чинного законодавства.

Друга категорія – громадські організації та спілки – ініціатори проєктів у партнерстві з органами місцевого самоврядування, іншими громадськими організаціями, структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій, науковими установами, державними підприємствами. За її словами, за останні три роки в рамках першої категорії реалізовано 11 проєктів зі співробітництва громад.

— Це успішний досвід, який буде, переконана, продовжено і надалі. Механізм співробітництва громад є ключовим у вирішенні функціональних завдань конкурсу, — вважає Людмила Немикіна. — Звертаю увагу, що збільшено обсяги фінансування у цій категорії проєктів до 2 мільйонів гривень, умови співфінансування — 50 відсотків від загальної вартості проєкту — кошти обласного бюджету, залишаються незмінними.

Також Людмила немикіна звернула увагу учасників семінару на те, що принципові зміни торкаються другої категорії проєктів. Так, обов’язково серед учасників мають бути комунальні підприємства Харківської обласної ради. Крім цього, змінюються обсяги та умови співфінансування.

— Зокрема загальна вартість проєкту становить до 1,5 мільйонів гривень, а сума співфінансування з облбюджету зростає до 70%, тобто 30% – кошти партнерів-підписантів угоди. Важливою складовою залишається залучення соціально активного бізнесу, – розповіла Людмила Немикіна.

У ході наради також розглянули терміни подання необхідного пакету документів до Конкурсного комітету, умови оцінки та реалізації проєктів. Нагадаємо, прийом проєктнх заявок стартував 25 січня та триватиме до 25 лютого. До 19 березня будуть визначені проєкти-переможці. До 24 березня мають бути укладені договори між місцевими радами та переможцями конкурсу, а також внесені пропозиції щодо виділення в обласному бюджеті субвенцій місцевим бюджетам. Реалізація проєктів триватиме з квітня до листопада 2021 року. Звіти мають бути надані до 1 грудня 2021 року.

Читайте також:  Артур Товмасян: Цього року облрада проводить три конкурси для громад Харківщини

— На жаль, минулого року в регіоні не реалізованими за певних обставин лишилися 10 проєктів, а за усі роки існування конкурсу – 21, — повідомила Людмила Немикіна.

За її словами, конкурсний комітет має право переглянути перелік переможців у разі, коли учасники не виконують умови, визначені Положенням та не дотримуються затвердженого Плану. Зокрема, якщо впродовж одного місяця після визначення переможців не укладено договір або ж впродовж двох місяців не проведено жодних касових видатків.

— Формуйте позитивну проєктну історію, це впливає на оцінку подальших проєктів. Відкриття проєктів відбуватиметься за участі керівників та депутатів обласної ради тільки після надання підсумкових звітів, — додала заступниця голови конкурсного комітету.