Автоабетка. Нові терміни та пояснення до Правил дорожнього руху

12.04.2013 12:02 Влада
http://podrobnosti.ua http://podrobnosti.ua
Нові Правила дорожнього руху набирають чинності з понеділка 15 квітня. Пропонуємо читачам перелік нових термінів, які застосовуються у ПРД.

Автопоїзд (транспортний состав) – механічний транспортний засіб, що з’єднаний з одним або кількома причепами за допомогою зчіпного пристрою.

Газон – ділянка однорідної території з дерновим покривом, який штучно створюється шляхом посіву й вирощування дерноутворювальних трав (переважно багаторічних злаків) або одернування.

Денні ходові вогні – зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу, установлені спереду транспортного засобу й призначені для покращення видимості транспортного засобу під час його руху у світлий час доби.

Залишення місця дорожньо-транспортної пригоди – дії учасника дорожньо-транспортної пригоди, спрямовані на приховання факту такої пригоди або обставин її скоєння, які спричинили необхідність проведення працівниками міліції заходів щодо встановлення (розшуку) цього учасника та (або) розшуку транспортного засобу.
Маневрування (маневр) – початок руху, перестроювання транспортного засобу в русі з однієї смуги на іншу, поворот праворуч чи ліворуч, розворот, з’їзд з проїзної частини, рух заднім ходом.

Острівець безпеки – технічний засіб регулювання дорожнього руху на наземних пішохідних переходах, конструктивно виділений над проїзною частиною дороги та призначений як захисний елемент для зупинки пішоходів під час переходу проїзної частини дороги. До острівця безпеки належить частина розділювальної смуги, через яку пролягає пішохідний перехід.

Удосконалене покриття – цементобетонне, асфальтобетонне, залізобетонне або армобетонне збірне покриття, бруківки, вимощені брущаткою і мозаїкою, збірне покриття з дрібнорозмірних бетонних плит, із щебеню і гравію, оброблених органічними і в’язкими матеріалами.

Крім того, уточнено такі терміни, як:

Водій – особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі.

Регулювальник – працівник міліції, що виконує регулювання дорожнього руху у форменому одязі підвищеної видимості з елементами із світлоповертального матеріалу за допомогою жезла, свистка. До регулювальника прирівнюються працівники військової інспекції безпеки дорожнього руху, дорожньо-експлуатаційної служби, черговий на залізничному переїзді, поромній переправі, які мають відповідне посвідчення та нарукавну пов’язку, жезл, диск із червоним сигналом чи світлоповертачем, червоний ліхтар або прапорець і виконують регулювання у форменому одязі.

Темна пора доби – частина доби від заходу до сходу сонця.

Юрій Борщ

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта