М. Добкін знає, хто зможе вибити гроші для харківських оборонних заводів

28.03.2013 07:20 Влада
http://www.ukroboronprom.com.ua http://www.ukroboronprom.com.ua

Для цього він уже написав листа на ім'я Прем'єр-міністра України. 

27 березня в ході засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради було підписано територіальну угоду на 2013-2015 роки між Харківською облдержадміністрацією, спільним представницьким органом сторони роботодавців Харківської області та профспілковими об'єднаннями Харківської області.

Як відзначив під час зустрічі голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, ця угода допоможе віднайти максимальне порозуміння у відношеннях роботодавців, влади та трудового колективу, а також сприятиме економічному розвитку області, вирішенню проблем соціального порядку (росту заробітної платні, погашенню боргів, охорони праці тощо). 

- Територіальна угода, яку ми сьогодні підписуємо, торкається максимально великої кількості людей. Необхідно підтримати людей, які успішно керують підприємствами і ведуть їх до фінансового успіху. З іншого боку, ми не можемо не враховувати інтереси трудових колективів, які не можуть бути крайніми в ситуації, коли економічна кон’юктура максимально не сприятлива. Пошук таких золотих середин – це, мабуть, одне з найголовніших завдань тих людей, які сьогодні зібралися за цим столом, - сказав Михайло Добкін.

Угода – важлива складова частина конструктивного діалогу між владою та роботодавцями, - переконаний голова об'єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко. Він розповів, що за підсумками 2012 року (коли діяла попередня угода), завдяки застосуванню механізму досудового захисту трудових прав вирішено 1687 трудових суперечок, розглянуто більше двох тисяч письмових звернень, близько 20 тисяч громадян області отримали безкоштовну юридичну консультативну допомогу, складено більше 2,5 тисяч письмових звернень та позовних заяв до суду, представники профспілок взяли участь у 42 судових процесах, 80 % яких виграли, було направлено 647 представлень на адрес керівників підприємств про необхідність усунення порушень трудового законодавства.

- Ці цифри показують, що працювати є над чим, і об'єднавши зусилля з трьох сторін ми прийдемо до того, що порушень, які зараз ще існують у нас в області, буде менше, - упевнений Сергій Тесленко.

Вирішувати проблеми, які сьогодні існують у промислових підприємств регіону слід на законодавчому рівні, переконаний голова об'єднання організації роботодавців Харківської області «Граніт», народний депутат України Анатолій Гіршфельд.

- Для того, щоб цю роботу (підписання угоди) посилити у 2013-2015 році ми маємо додаткові можливості. Я очолив групу роботодавців у Верховній Раді, куди ввійшло 15 депутатів. Ми на законодавчому рівні підніматимемо питання системної підтримки реального сектору економіки, - сказав Анатолій Гіршфельд.- Наше завдання створити фундаментальний закон про промисловість, який би визначав базові поняття, які хвилюють сьогодні наші підприємства: що таке національний товаровиробник, які преференції національний товаровиробник повинен мати при держзакупках тощо.

Про проблеми, які сьогодні існують в області в економічному секторі розповів губернатор. За його словами, рівень заробітної плати в області виріс всього на 14,3 %. І середня заробітна плата в регіоні - на рівні 10-12 місця в країні.

- Це зумовлено тим, що ми маємо дуже складну структуру економіки і дуже великий сегмент державних підприємств, які не працюють. І при цьому вважаються економічно активними. Там виплачується мінімальна заробітна плата, яка тягне регіон на низ, - повідомив губернатор.

Також він додав, що заборгованість по заробітній платі в області на 1 березня склала 80 млн грн уже. З них по державних підприємствах, на яких обласна влада не може вплинути, – близько 60 млн грн.

- Там, де ми наполягаємо змінити неефективного керівника, нам назустріч не йдуть: його звільняють і ставлять його. І ми на цю ситуацію вплинути уже не можемо, - каже Михайло Добкін.

Також він повідомив, що підготував листа на ім’я Прем’єр-міністра України, яке стосується проблем провідних харківських підприємств. Наразі лист проходить візування.

- У нас указом президента створене Міністерство промислової політики. При цьому, я досі не розумію, якою буде доля Укроборонпрома, у якому вигляді він функціонуватиме. Адже Укроборонпром зачіпає інтереси наших провідних промислових підприємств, - сказав Михайло, - Ще хочу запитати, чому це підприємство живе за рахунок перерахування 20 % від прибутку державних підприємств? Якщо у нас з'явилося Міністерство, давайте все зведемо під один міністерський дах. Воно буде і татом і мамою нашим промисловим підприємствам і буде вибивати для них замовлення і гроші з боку держави, а не забирати те, що вони напрацювали і знають, куди ефективніше витратити.

Тим не менше, губернатор повідомив, що у 2012 році прибуток отримали 63, 8 % промислових підприємств області. Це один з найкращих показників за історію незалежності України. Так, минулого року промислові підприємства області реалізували продукції на загальну суму 60, 4 млрд грн., що на 3,5 млрд грн. більше, аніж в 2011 році.

- Ціни на нашому внутрішньому ринку у 2012 році не росли. Це говорить про те, що продукції було продано більше, - зазначив Михайло Добкін.

Інна Пирлик

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта