Чернов прокоментував ситуацію із прапором Росії над Будинком рад

03.03.2014 08:36 Влада

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов дав коментар Громадському радіо про події, що відбувалися 1 березня у центрі Харкова.

А. Куликов: Ви зараз викликали сюди всіх працівників облради, щоб давати лад приміщенню. Але перед цим Ви розмовляли з Олександром Турчиновим. Про що йшлося?

С. Чернов: Дійсно, щойно відбулася розмова з головою Верховної Ради України Олександром Турчиновим і міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим на предмет напруги, яка сьогодні є в Харкові і Харківській області. Я попросив завірень у керівництва держави і відповідного відомства… До Харкова надходить інформація, що сюди рухаються автобуси з озброєними людьми з інших регіонів України. На що очільник держави та відомства відповіли мені, що це дезінформація: ніякі люди сюди не їдуть. Також вони запевнили, що ескалації конфлікту не буде, міліція виконає свій обов’язок, забезпечить порядок на території Харківщини. 

А. Куликов: А як, на Вашу думку, схарактеризувати те, що штурм відбувався з російськими прапорами під вигуки «Росія! Росія!»?    

С. Чернов: Напруга ця наростала не перший день. В приміщенні обласної державної адміністрації, обласної ради, а також тут працюють постійні комісії Харківської міської ради, знаходилося 150-200 озброєних людей. Обличчя їхні були закриті масками. І, безумовно, у всіх людей, які приходили до органів місцевого самоврядування, - не тільки працівників, а й відвідувачів, - бо життєдіяльність області не зупиниш, викликало у них та в їхніх сім’ях страх, напругу і відповідну реакцію. 

Сьогодні на майдані Свободи зібралося близько 80 тисяч людей. Вони висловлювали свою позицію, їхні точки зору, зрозуміло, різні. Але, на жаль, після завершення мирного мітингу ситуація стала некерованою. Люди знищили три поверхи Будинку рад, немає скла, розбита оргтехніка, пошкоджена документація, залита водою підлога. На жаль, є травмовані та поранені, їх кількість зараз з’ясовуємо.

А. Куликов: І все ж таки, чому російські прапори?

С. Чернов: Прапори були російські, українські і не тільки: різних громадських організацій і політичних партій. Знаєте, це мені нагадує джина, випущеного з пляшки. Можливо, не зовсім коректне порівняння… Нерви просто здали у людей… Потрібно пам’ятати всім, на всіх рівнях влади особливості кожного регіону, його традиції, ментальність і поважно ставитися до цих речей під час прийняття рішень, дуже важливих для кожної територіальної громади і в цілому для громади. 

А. Куликов: Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради в інтерв’ю Громадському радіо. Слухайте. Думайте.

Автор: Менеджер сайта