Чиновники не давали стати на квартирну чергу мешканцю Харківщини

17.11.2015 15:25 Влада
Фото: rus-img2.com Фото: rus-img2.com

Щоб взяти участь у будь-якій з державних житлових програм, треба стояти на квартирній черзі, однак потрапити по переліку черговиків іноді буває важко.

Як розповів заступник директора Харківського регіонального управління державного Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Олександр Вензель, щоб потрапити у список черговиків, слід звернутися до виконкому органів місцевого самоврядування в тому населеному пункті, де ви зареєстровані.

– На жаль, до сьогодні в Україні діють ще старі норми житлової площі на людину для визнання такою, що потребує поліпшення житлових умов. Це забезпеченість нижче середньої – 8,3 кв. м. Однак є і низка інших умов для прийняття на квартоблік. Наприклад, в одній кімнаті, незалежно від її площі, не можуть проживати дві людини різної статі старші дев’яти років (окрім подружжя). Також на окрему кімнату має право деякі категорії хворих, – розповів Олександр Вензель.

Та практика показує, що стати на квартирну чергу не завжди вдається навіть, якщо ви дійсно потребуєте покращення житлових умов. Наприклад, нещодавно прикрий випадок трапився в одному із сіл Лозівського району.

- Один з наших клієнтів, який планує скористатися житловою програмою, звернувся до виконкому своєї сільради. За законом він має право стати на квартирну чергу. Однак у цьому праві йому відмовили, порадивши звертатися до райцентру, - розповів Олександр Вензель. - Як потім з'ясувалося, на балансі сільради знаходяться дві хати, власники яких померли, а спадкоємців не виявилося. У сільраді бояться, що якщо вони заведуть квартирну чергу, то люди претендуватимуть на це житло.

Станіслав Сорока

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта