Державна нагорода шукала героя-харків'янина більше двадцяти років

08.10.2012 08:29 Влада
Регіональний медіа-центр МО України у м. Харків Регіональний медіа-центр МО України у м. Харків
Харків’янин старший лейтенант у відставці Віталій Д’яченко отримав державну нагороду «За бойові заслуги», яка відшукалася через 23 роки.

Учасник бойових дій в Афганістані Віталій Д’яченко отримав державну нагороду у приміщенні Генерального консульства Російської федерації у Харкові. Заслужену нагороду воїну-афганцю вручив консул Генерального Консульства РФ у Харкові Віталій Богданов. Під час зустрічі  були присутні заступник голови ХОДА-кервіник апарату Василь Хома, начальник Харківського військового гарнізону воїн-афганець полковник Олексій Середа, представники ветеранських організації.

За фнморацією Регіонального медіа-центру МО України у м. Харків, відзнаку  колишньому військовослужбовцю було присуджено указом президії Верховної ради СРСР ще у 1989 році. Понад 23 роки знадобилося членам Харківської міської організації ветеранів війни в Афганістані для роботи з документами у центральному архіві міністерства оборони Російської Федерації та для пересилки медалі дипломатичною поштою з Москви.
Сам Віталій Д’яченко два рази був в Афганістані. Спочатку півроку у 1987-му, як курсант-стажер. Пізніше ж,  у 1988-1989-х роках, обіймав різні офіцерські посади 109-го агітаційного загону політичного управління 40-ї армії, розташованого у Кабулі. За рік загальної служби в ісламській країни йому довелося взяти участь у бойових операціях з метою пошуку та знищення караванів душманів чи прикриття виведення радянських військ з Афганістану.

- Я, як воїн-афганець щиро радий за свого бойового товариша.Цього року мені пощастило бути вже вдруге на вручені медалі «За бойові заслуги". Так, декілька місяців тому нагороду отримав майор у відставці Микола Смаль і Харківський обласний військкомат певною мірою посприяв цьому, - зауважив начальник Харківського військового гарнізону Олексій Середа.


Автор: Администратор сайта