Держспоживінспекція не буде платити за суди

Держспоживінспекція не буде платити за суди

http://vkurse.ua/

Кабмін хоче звільнити Держспоживінспекцію від сплати судового збору. Про це йдеться у рішенні про ухвалення законопроекту, яке було прийнято Урядом цього понеділка.

У разі схвалення законопроекту депутатами у Законі України «Про судовий збір», буде доповнено перелік пільгових категорій позицією «Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів». Відповідне рішення щодо схвалення законопроекту «Про внесення зміни до статті 5 Закону України «Про судовий збір» щодо доповнення переліку пільгових категорій» Кабінет Міністрів прийняв 1 квітня 2013 року.

На сьогодні Держспоживінспекція як спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади та її територіальні органи втратили пільги на сплату судового збору за позовами, з якими вони звертаються до суду у цілій низці справ. Зокрема, за порушення законодавства про рекламу, про ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції, про загальну безпечність нехарчової продукції, про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів. Адже якщо суб’єкти господарювання не сплачують штрафи у добровільному порядку, вони стягуються в судовому.

Таким чином, на думку розробників законопроекту, звільнення Держспоживінспекції України та її територіальних органів від сплати судового збору за позовами про стягнення штрафів в примусовому порядку не тільки зекономить кошти держбюджету, але й посилить контроль за надходженням до бюджету сум штрафів суб’єктів господарювання за порушення вимог законодавства.

За матеріалами: КМУ