Добкін оцінив вступ до ЄС у 90 мільйонів євро

27.11.2013 12:09 Влада
http://lenta-ua.net/ http://lenta-ua.net/

Модернізація виробництва і перехід на європейські стандарти коштуватиме Україні близько 90 млн. євро.

Про це в ході зустрічі з кореспондентами центральних телеканалів і національних інтернет-агентств у форматі «Чай з губернатором» в рамках Днів відкритості регіону на виконання соціальних ініціатив Президента України сказав голова облдержадміністрації Михайло Добкін.

- Договір про асоціацію з Європейським союзом складається з 1766 сторінок. Я повністю не знайомий з цим документом, точно також з ним не знайомі і ті, хто сьогодні говорить, що ми без цього документа не зможемо жити. Я не буду вас переконувати, висловлювати свою точку зору щодо того, де нам буде краще - в ЄС чи в союзі з Росією. Скрізь є свої переваги і недоліки. Але тільки політично, не вдаючись у економічні проблеми, підписати цей документ однозначно не можна. На моїй пам'яті ми два рази проходили щось подібне. Перший раз, коли був підписаний договір про вступ до ВТО, другий - газовий контракт. Цей документ ще більш складний для нас, ніж газовий контракт або вступ до ВТО. Цей документ повністю змінює звичайний уклад нашого життя. Якщо його уважно прочитати і порахувати, які у нас є економічні ризики, і зваживши всі за та проти, напевно, складно буде зробити однозначний вибір, - сказав Михайло Добкін.

Як приклад голова ОДА навів ситуацію, що склалася у зовнішньоторговельному обороті металургії з європейськими країнами. Сьогодні стоїть 30-відсотковий податковий бар'єр на шляху продажу наших виробів з металу, прокату труб до Європи. За умовами договору бар'єри знімають, але поступово, готуючи свій ринок до торгівлі з Україною. На перші два роки Україна отримує всього на 20% від існуючих квот можливості завозити продукцію. А багато ринків інших держав для неї будуть закриті.

Тобто буде певний період адаптації, повноцінну можливість для роботи вдасться отримати тільки протягом 6-8 років. Також є різниця в стандартах вмісту магнію в певній кількості металу. За українськими стандартами допускається 0,4, за стандартами ЄС - 0,2. Модернізація виробництва і перехід на європейські стандарти коштуватиме Україні тільки за цим напрямом близько 90 млн. євро.

- Все це вимагає дуже детального опрацювання, і економісти повинні настільки глибоко прорахувати всі ризики для нашої країни і нашої економіки, щоб рішення людини, яка буде ставити під цим договором свій підпис, було на благо нашої країни, а не на шкоду. А якщо залишити політичну складову того, куди ми йдемо, - в Євросоюз чи в союз з Росією, я вважаю, що наше майбутнє разом в єдиній європейській сім'ї, і ті якості і стандарти життя, які там є, напевно, це ідеал того, до чого потрібно прагнути всередині нашої країни, - підсумував Михайло Добкін.

Джерело: ХОДА
Автор: Администратор сайта